Yıl:2017
Sayı:243
SAKARYA İHRACATA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR Mart Ayında Sakarya'dan Yüzde 214'lük Artış

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Mart ayı Türkiye ihracat rakamları açıklandı.

Buna göre, martta ihracat geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 19 artarak 13 milyar 616 milyon dolar oldu. Otomotiv endüstrisi, martta 2 milyar 712 milyon 809  bin dolarla en fazla ihracat gerçekleştiren sektör olarak belirlendi.

Sakarya mart ayı ihracatı ise 491 milyon 812 bin...     Haberin devamı...

SATSO MART AYI MECLİS TOPLANTISI'NDA SEKTÖREL SORUNLARI KONUŞTULAR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci’nin aylık faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerinin ardından gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı

Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi Haberin devamı...

Kösemusul'dan Büyüme Açıklaması
TÜİK tarafından açıklanan 2016 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de yüzde 2,9’luk beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyümenin morali yükselttiğini vurguladı.

Kösemusul, yaptığı açıklamada, “Yüzde 2,2 düzeyinde bir büyüme beklentisi vardı. 2016’nın son çeyreğinde yaşanan yüzde 3,5’lik başarılı bir bü...     Haberin devamı...
KARASU'DA LOJİSTİK KÖY OLMALI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1134 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Şubat ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürs&uu...     Haberin devamı...

TEDARİKÇİLER DMO İLE YOL ALABİLİR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Devlet Malzeme Ofisi işbirliğinde “Kobilere, Devlet Malzeme Ofisi Tedarikçisi Olma Fırsatı’’ konulu bir konferans düzenlendi.

SATSO’da düzenlenen konferans, Devlet Malzeme Ofisi İstanbul Bölge Müdürü Aydın Akyürek yönetiminde üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

“Kobilere, Devlet Malzeme Ofisi Tedarikçisi Ol...     Haberin devamı...

GÜÇLÜ BİR KABUL GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE DEMEKTİR Sakarya İş Dünyasına Yeni Anayasa Anlatıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis toplantısının konukları Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu oldu.

Türkiye gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, referandum süreci ve yerel yönetimlerde işbirliği ve işleyişin önemine değinerek şunları dile getirdi: “Biz yerelleştikçe ülkemiz dah...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]