Yıl:2022
Sayı:467
SATSO'ya, TOBB Akreditasyon Sertifika Töreni'nde “A Sınıf Mükemmel Oda” ödülü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB Akreditasyon Sertifika Töreni'nde "A Mükemmel Oda" statüsüne yükselme başarısı göstererek Ticaret ve Sanayi Odaları arasında en yüksek puanı alan ikinci oda oldu.
TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Sertifika Töreni'nde akreditasyon sistemi denetiminden geçen oda ve borsalar sertifikalarını Sn. Rifat...     Haberin devamı...
Sosyal Medya Yönetiminin Püf Noktaları SATSO Akademi'de Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası resmi eğitim-seminer platformu SATSO Akademi’de Sosyal Medya Yönetimi eğitimi gerçekleştirildi.
Doğu Marmara ABİGEM iş birliğiyle webinar platformu üzerinden Eğitmen Sedat Ateş’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde sosyal medya yönetiminin süreç ve aşamaları gibi birçok konuda SATSO Üyesi katılımcılar bilgilendirildi.
Sosyal medya, örnek u...     Haberin devamı...
SATSO 33. Meslek Komitesi Öncülüğünde "Finansal Kiralama” Eğitimi
SATSO 33. Meslek Komitesi (Makine ve Otomasyon Sistemleri Üreticileri) ile Finansal Kurumlar Birliği işbirliğiyle "Finansal Kiralama (Leasing)” konulu online eğitim gerçekleştirildi.
FKB Finansal Kiralama Sektöründen sorumlu Genel Sekreter Yrd. Mehmet Karakılıç'ın sunumu ve SATSO Üyesi firma temsilcilerinin katılımıyla webinar platformu üzerinden gerçekleştirildi.
Finansal kiralamanın t&uu...     Haberin devamı...
SATSO Üyelerine, Ufuk Avrupa Programı ve Destekleri Anlatıldı
SATSO, Üyelerinin Avrupa Birliği’ne ihracattaki rekabet gücünün sürdürülebilir olması adına sürdürdüğü danışmanlık çalışmaları kapsamında “Ufuk Avrupa Programı ve Destekleri” konulu seminer gerçekleştirdi.
Üye firma temsilcilerinin katılımıyla SATSO toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde özellikle yeşil mutabakata uyum sürecinde Avrupa Birliği’nin İklim, En...     Haberin devamı...
Fuar Katılımcıları Geleneksel SATSO Gala Yemeğinde Buluştu
PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı gala yemeği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sapanca’da gerçekleştirildi.
SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un ev sahipliğini yaptığı organizasyona Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya Vali Vekili Muhsin Çatmadım, Sakarya...     Haberin devamı...
PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 2022 Kapılarını Açtı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Sakarya Valiliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sapanca Belediyesi başta olmak üzere İlçe Belediyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının paydaşlığında gerçekleştirilen PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı kapılarını açtı.
Sapanca Kırkpınar açık hava fuar alanındaki etkinliğe 220 firma ve 16 ülkeden satınalma temsilcisi katılırken 4 g&u...     Haberin devamı...
Şehrin en büyük projesinde imzalar atıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, Sakarya’da kurulmuş ve de kurulma aşamasında olan 7 Organize Sanayi Bölgesi’nin paydaşlığında yapılması planlanan “Darıçayırı Barajı ve İsale Hattı” projesi protokolü imzalandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde Başkan Ekrem Yüce ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol törenine SA...     Haberin devamı...
Sakarya'nın Ağustos Ayı İhracatı 279 Milyon 609 Bin Dolar
Sakarya iş dünyası Ağustos ayında bir önceki aya göre %1,65, geçtiğimiz yıla göre %24,75 artışla 279 milyon 609 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Yılın ilk 8 ayında kümülatif olarak 3 milyar 185 milyon dolarlık ihracat performansı gösterdi.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) taraf...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]