Yıl:2022
Sayı:446
“Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı” Yılın Gastronomi Kitabı Seçildi!
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve şehrin son yıllarda gastronomi alanındaki en kapsamlı çalışmalardan biri olan “Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı” kitabı, Dünya Gazetesi tarafından “Yılın Gastronomi Kitabı” seçildi.
Sakarya’nın mutfağını tanıtmak, onun var olan zenginliğe ekonomik bir değer katmak, şehri gastronomi turizmi destinasyonları içine yerleştirebilmek hedefiyle SATSO taraf...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ, Sakarya Sinerji Grubu Toplantısına Katıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’daki Kamu Kurumları, Üniversiteler, Meslek Odaları ve Örgütleri ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinden oluşan “Sakarya Sinerji Grubu” toplantısına iştirak etti.
Sakarya Müteahhitler Birliği ev sahipliğinde Serdivan’da gerçekleştirilen toplantıya ilimiz Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri iştirak etti.

Haberin devamı...

Başkan Altuğ dış ticaret verilerini değerlendirdi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, açıklanan güncel ihracat ve ithalat büyüme rakamları ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan ihracat rakamlarına göre Türkiye ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 19,8 artışla 22,7 milyar dolarlık ihracat başarısı gerçekleştirdi.
Haberin devamı...
Meslek Komiteleri Sektör Sorunlarını Anlattı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği, yılda 2 kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2022 yılı ilk toplantısı Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Haberin devamı...

Başkan Altuğ'dan Ramazan Ayı Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan ayının başlamasının dolayısıyla açıklamada bulundu.
Ramazan ayının, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirten Başkan Altuğ, “Mübarek Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayını; özünde yer alan yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]