Yıl:2018
Sayı:274
BAŞKAN ALTUĞ'A TOBB'DAN BİR GÖREV DAHA
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)iştirakleri arasında yer alan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi.
Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği
TOBB’un 74. Genel Kurulu’nun ardından belirlenen Gümrük ve Turizm İşl...     Haberin devamı...
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ GENÇLERİMİZLE DAİMA YANMAYA DEVAM EDECEK
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir açıklamada bulundu.
Kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günün önemine dikkat çekerek şunları dile getirdi:
“Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz yolunda 19 Mayıs, ulusal egemenli...     Haberin devamı...
SAKARYA'YI GELECEĞE HAZIRLARKEN ŞİFREMİZ54
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri tebrik ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor.
Bu doğrultuda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Arifiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Ayvaz ve Kooperatif Yönetimi, Ziraat Katılım Bankası Adapazarı Şube Müdürü Sn Fatih ...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ TOBB GİK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ SATSO TOBB Genel Kurulu'na Katıldı
Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
Genel Kurula Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Genel Kurulu Delegeleri iştirak etti.
Genel kurul Programının ilk gününde TOBB bünyesindeki t&u...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN RAMAZAN MESAJI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan Ayı vesilesi ile bir açıklamada bulundu.
Başkan Altuğ, Müslüman alemi tarafından büyük bir özlemle beklenen Ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirmesini temenni ederek şunları dile getirdi:
“Bir ibadet mevsimi olmanın yanında, toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kayna...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Altuğ açıklamasında aile hayatının birleştirici unsuru olan dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenmiş annelerin bu özel gününü kutlayarak “Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan annelerimiz, aynı zamand...     Haberin devamı...
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SATSO'DA ANLATILDI
İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde,  Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilciliği, İŞKUR, SGK ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliği ile "İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli" SATSO’da yapıldı.
Toplantıya, Sakarya Vali Yardımcısı  Mehmet Zeki Koçberber başta olmak üzere, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Al...     Haberin devamı...
SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ'NE HAZIRLANIYOR
Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin Lansmanında konuşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın doğal zenginliklerinin kıymetini bilmeli ve dünyaya tanıtımını sağlamalıyız. Süs Bitkiciliği Festivali bu anlamda ilimize hem ekonomik hem tanıtım anlamında büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
2018 yılının Eylül ayında Sapanca’da gerçekleştirile...     Haberin devamı...
İLÇE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu tarafından, ilçelerimizdeki sosyo-ekonomik hayatı yerinde görmek, yaşanan gelişmeler hakkında ilk ağızdan ve yetkili kişilerden bilgi almak, sorunları yerinde tespit edip çözümü hususunda ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunmak, ilçelerin gelişimi adına yerel yönetimlerle ortak projeler geliştirmek ve yeni seçilen yerel yöneticilere görevlerinde başarılar dilemek amacıyla başlatılan ilçe ziyaretleri devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı A.Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyelerin...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ, GEYVE YÖRESEL ÜRÜNLER ÜRETİM MERKEZİNİ İNCELEDİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,  Yönetim Kurulu Üyeleri,  Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim ve Kurulu üyelerinin katılımı ile Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezini inceledi.
SATSO Heyeti, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın ev sahipliğinde Geyve Seyir Terası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve Geyveli kadınlar tarafından üretilen yö...     Haberin devamı...
GIDA İHTİSAS OSB İÇİN TALEP TOPLAMALAR BAŞLADI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu üyeleri Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya iade-i ziyarette bulundu.
Başkanlar, ziyarette Geyve ilçesinde kurulması planlanan “Gıda İhtisas OSB” ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Gıda İhtisas OSB’de yer almak isteyen üretici firmalar i&cc...     Haberin devamı...
KALİTELİ ÜRETİP DÜNYAYA SATMALIYIZ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Devlet ve Orman Eski Bakanı Ersin Taranoğlu, İnko Eğitim kurumları Boğaziçi Koleji Sahibi Fatma Aygün Kahya ve Okul Müdürü, Emtaş Kazan Firmasının Yetkilisi Mahmut Öztürk, İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü İbrahim Çorbacı, SATSO Meslek Lisesi Müdürü Engin Arı ve beraberindeki heyet, SATSO 28. Meslek Grubu Üyelerinden oluşan heyet, Sakarya Düşünce...     Haberin devamı...
İKİNCİ EL OTO TİCARETİNDE YETKİ BELGESİ DÖNEMİ BAŞLIYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nca, İkinci el motorlu kara taşıtları ticareti hakkındaki yönetmelik ile ilgili bir açıklama yapıldı.
Yapılan açıklamada Şubat ayında yürürlüğe giren yönetmelik gereği ikinci el Motorlu Kara Taşıtları ticareti ile iştigal eden firmaların 13 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yetki belgesi şartı aranacağı bilgisi verildi.
Söz konusu Yöne...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]