Yıl:2018
Sayı:273
ÇIKIŞIMIZIN TEK YOLU ÜRETMEKTEN GEÇİYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
Bu doğrultuda Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve beraberindeki heyeti, Taraklı Kaymakamı Cihat Koç, Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yazıcı 29. Meslek Komitesi Üyeleri’ni makamında ağırladı.
Sö...     Haberin devamı...
İHRACATÇI FİRMALARA SATSO'DA KOLAYLIK A.TR Dolaşım Belgeleri ve Menşe İspat Belgeleri Artık Elektronik Ortamda
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda A.TR Dolaşım Belgeleri ve Menşe İspat Belgelerinin elektronik ortamda düzenlenme, onaylanma ve vizelenme hizmeti ilimizde, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yürütücülüğünde başlatıldı.
Bu doğrultuda ihracat yapmak isteyen SATSO üyeleri ile temsil yetki belgesine haiz gümrük müşavirlerinin elektronik imzalarını bir an &ou...     Haberin devamı...
BAŞKAN DİŞLİ'DEN SATSO YÖNETİMİ'NE ZİYARET
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş, Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli ve Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer’i ağırladı.
SATSO Yönetimine yeni görevlerinde başarılar dileyerek tebrik eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli SATSO ile işbirliği çerçevesinde çalışmalarının aratarak devam etmesini temenni ettiklerini dile getirdi.

Haberin devamı...

SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİNE HAZIRLIKLAR BAŞLIYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Ali Oktar,  Remzi Adıyaman, sektör üyeleri ve üreticiler Kırkpınar Havaalanı’nda gerçekleştirilecek Süs Bitkileri Festivali öncesinde bölgede incelemelerde bulundu.
Bölgede incelemelerde bul...     Haberin devamı...
TÜKETTİĞİMİZDEN FAZLASINI ÜRETMELİYİZ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretleri aralıksız devam ediyor.
Bu doğrultuda; İçişleri Eski Bakanı Saadettin Tantan, Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Kamil Köse, Gürcistan Büyükelçi Müsteşarı Gela Japaridze,  Sakarya Genç MÜSİAD Başkanı Uğur Çarboğa ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ünivers...     Haberin devamı...
SAKARYA YATIRIMLAR İÇİN DOĞRU BİR BÖLGE
Doğu Marmara Otomotiv ve Metal Sanayicileri Derneği Başkanı Musa Kanıtoğlu ve Dernek Üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Doğru Bir Bölge
Söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altuğ, “Sakarya bulunduğu konum itibariyle önemli bir şehir ve üretim şehri olarak gelişiyor....     Haberin devamı...
ÜRETİMİNİ SAKARYA'DA YAPAN FİRMALAR VERGİLERİNİ DE SAKARYA DA ÖDEMELİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik’i ağırladı.
Ziyaretin gündeminde Sakarya’da üretim yapan ancak vergisi’ni İstanbul’a ödeyen firmalarla ilgili değerlendirmeler vardı.
Sakarya Üretimde İvme Kazandı

Haberin devamı...

SATSO SAKARYA GELİŞİMİNİN LOKOMOTİFİ OLACAK
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’yü ağırladı.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, ekibi tebrik etti.
Söz konusu ziyaretten duyduğu memn...     Haberin devamı...
ÜRETİMİN EN ÖNEMLİ BİLEŞENİ ÇALIŞANLARIN EKONOMİYE KATKILARI BÜYÜKTÜR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir açıklamada bulundu.
Başkan Altuğ açıklamasında; “Dünyada işçilerin çalışma şartlarının düzeltilmesi için verdikleri mücadelenin simgesi olan 1 Mayıs, çalışma hayatıyla ilgili sorunların karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşaca...     Haberin devamı...
SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMANIN TEMELİNDE ÜRETİM VAR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretleri yoğun bir şekilde devam ediyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Aydın Sarı ve Daire Başkanlarından oluşan heyet, Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MDDB) Başkanı Hayati Özsipahi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 28. Meslek Komitesi Üyeleri, Bakka...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI Berat Mağfiret Gecesidir
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Berat Kandili” dolayısıyla bir açıklamada bulundu;
Başkan Altuğ mesajında; “Berat Gecesi, kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen özel bir gecedir. İnananlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları, Yüce All...     Haberin devamı...
MARKALAŞMA MİLLİ DEĞERLERİMİZE KATKI SAĞLAR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretleri devam ediyor.
Bu doğrultuda Sakarya Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı İffet Hacıeyüpoğlu ve Dernek Üyeleri, Seçkin Hotel, Grand Hotel ve Arya Hotel Yetkilileri, 16. Meslek Komitesi Üyeleri, 2. OSB Sanayicileri Derneği Başkanı Şeref Karakaya ve Dernek Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı Erol...     Haberin devamı...
SATSO'DA YENİ DÖNEMİN İLK MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI Müşterek Komite Toplantısında Oryantasyon Eğitimi
Yılda iki defa gerçekleştirilen SATSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nın 2018 yılı ilk toplantısı meslek komitesi üyeleri, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’in divan yönetimi ile gerçekleştirilen toplantıya meslek komitesi üyelerinin büyük çoğunluğu iştirak etti.

Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]