Yıl:2018
Sayı:272
İŞ DÜNYASI SATSO MECLİSİ'NDE SAKARYA'YI KONUŞTU
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yeni döneminin ilk meclis toplantısını Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.
SATSO Nisan Ayı Meclis Toplantısının “Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi” Maddesinde meclis üyeleri sektörel sorunlarını dile getirerek mesleki değerlendirmelerde bulundular.
Meslek Komitelerinin Sorunlarının Gör&uu...     Haberin devamı...
SATSO ‘DA İLK MECLİS
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Meclis Başkanı Sn. Kuriş’ten Teşekkür
Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Talip Kuriş birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasında şunları dile getirdi:
“2 Nisan 2018 Pazartesi...     Haberin devamı...
BÜYÜKŞEHİR BU ŞEHRİN AĞABEYİDİR Tavuk Gübresinden Enerji Üretilecek
SATSO Başkanı Akgün Altuğ Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ağırladığı ziyarette “Bu şehri yönetirken SATSO olarak sizin yanınızda olalım, birlikte hareket edelim istiyoruz. Görüşlerimiz ve tavsiyelerimizle Sakarya’nın geleceğini hep birlikte inşa edelim.” diye konuştu.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş Sakarya B&uum...     Haberin devamı...
VALİ BALKANLIOĞLU'NDAN SATSO'YA ZİYARET
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Jandarma Alay Komutanı Albay Cengiz Yiğit ve Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
Vali Balkanlıoğlu ziyarette SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’i tebrik ederek yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi.

Haberin devamı...

İL EMNİYET MÜDÜRÜ KAYA'DAN SATSO'YA ZİYARET Geçmişinde Pazar Olan Bir Kentin Mensuplarıyız
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetimi İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’yı makamında ağırladı.
Başkan Altuğ ve Yönetimine yeni görevlerinde başarılar dileyen İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, genç ve dinamik SATSO ekibini tebrik ederek şöyle dedi;
“Sakarya’nın sanayisi gelişmiş ileri bir seviyede. Böyle bir ilin ticare...     Haberin devamı...
BASIN DUYURUSU SAKARYA LOBİSİ OLARAK GÜCÜMÜZLE TÜRKİYE'Yİ GIPTA ETTİRMELİYİZ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Bayraktar ve Yönetimini, Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ve Yönetimini ziyaret ettiler.
Birlikteliğimiz örnek olsun
İade-i ziyarette bulunan SATSO Heyeti, Akyazı T...     Haberin devamı...
“BORSA'DA SAKARYALI YATIRIMCI OLMAK” ANLATILACAK
Sakarya Valiliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde  “Borsa’da Sakaryalı Yatırımcı Olmak” konulu panel düzenlenecek.
Ev sahipliğini Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’un yapacağı “Borsa’da Sakaryalı yatırımcı olmak” konulu bilgilendirme toplantısına Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel ...     Haberin devamı...
SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ DOĞRU BİR PROJEDİR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, süs bitkisi yetiştiricilerinden oluşan sektör heyeti ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Cem Gün, Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman’ın da iştirak ettiği ziyarette 2018 Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan “Sakarya...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ SABAH'A SAKARYA'YI ANLATTI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SABAH Gazetesi organizasyonu ve Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Best Western Premier Hotelde gerçekleştirilen  “Sakarya’da Sabah” programına iştirak etti.
Moderatörlüğünü Prof. Dr. Kerem Alkin’in gerçekleştirdiği programa SASTO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, panelist olarak iştirak etti.

Haberin devamı...

“ÇOCUKLARIMIZ SAĞLAM ADIMLARLA GELECEĞİ KURACAKTIR”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  TBMM'nin kuruluşunun 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile açıklamada bulundu.
Başkan Akgün Altuğ yaptığı açıklamada;
“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, 23 Nisan 1920 milli egemenliğin simgesi olarak tarihsel ve toplumsal olarak çok derin bir anlam içermekt...     Haberin devamı...
BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ AÇILIRSA İLİN TİCARETİNİ CANLANDIRIR
Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Söz konusu ziyarette bölge adliye mahkemelerinin Sakarya’da yeniden açılması, Ticaret mahkemesinin kurulması ve adliye binasının yetersizliği konusunda değerlendirmeler yapıldı.
Adliye Binasının...     Haberin devamı...
SAKARYA'YI GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE TAŞIYACAĞIZ
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen SATSO Organ seçimlerinin ardından göreve gelen Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ve Kaynarcalı iş adamları ile bürokratlardan oluşan heyet, Sakarya Genç İş Adamları Derneği Başkanı Gökhan Korkmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sakarya ...     Haberin devamı...
SATSO'DAN STB'YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve Yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen borsa organ seçimlerinin ardından göreve başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Meclis Başkanı Avni Uçar ve Yönetim Kurulu üye...     Haberin devamı...
SATSO KONUKLARINI AĞIRLIYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
Gümrük Bölge Müdürü Musa Aydın ve Doğu Marmara Müdürü ve beraberindeki heyet, SATSO Meclis Eski Başkanı ve Tabii Meclis Üyesi İbrahim Balaban,  12. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyeleri, SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Vecdi Can, İşletme Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adem Akbıyık, İ...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]