Yıl:2017
Sayı:260
2018 SATSO BÜTÇESİ ONAYLANDI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1143 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Kasım ayı Kat'i Mizan ve ekleri...     Haberin devamı...
SATSO MECLİS ÜYELERİ YILIN SON TOPLANTISINDA KONUŞTU
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısında Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi ve Dilek ve temenniler maddesinde konuşan meclis üyeleri sektörel sorunları dile getirerek şehrin gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
Toplantının Meslek Komitelerinin Sorunlarının Görüşülmesi maddesinde kürsüye gelen 16. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Oktay Topçu,...     Haberin devamı...
DÜNYA'YA AÇILMIŞ BİR SAKARYA ARTIK HAYAL DEĞİL
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bu yılın son meclis toplantısını bütçe görüşmeleri ile tamamladı. Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ardından düzenlenen bütçe yemeğinde meclis üyeleri bir araya gelerek yıllık değerlendirme ve istişarede bulundular.
Best Western Premier Hotel’de gerçekleştirilen ve ev sahipliğini SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul&rsquo...     Haberin devamı...
TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU'NDAN SATSO 100. YIL KONSERi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Türk Müziği Topluluğu konser hazırlıklarına devam ediyor.
Şef Hamdi İtil yönetiminde çalışmalarını yürüten SATSO Türk Müziği Topluluğu SATSO 100. Yıl dönümü özel konserinde müzik severlere unutulmaz müzik dolu akşam yaşatmaya hazırlanıyor.
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde 29 Aralık Cuma günü 20.00’da Haberin devamı...
KÖSEMUSUL, HİSARCIKLIOĞLU'NUN TAŞKENT PROGRAMINA KATILDI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Özbekistan’ın başkenti Taşkent ziyaret heyetinde yer aldı.
Gerçekleştirilen Türkiye – Özbekistan İş Forumu’nda işbirliğini artırma imkânları ele alındı.​
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alisher ...     Haberin devamı...
TEMA VAKFI'NDAN SATSO'YA ZİYARET
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TEMA Vakfı Sakarya Şube Başkanı Doç. Dr. Fatime Kıyıcı ve yönetim kurulu üyeleri üyelerini ağırladı.
SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Mahmut Kösemusul,  “Sakarya’da yapılan yatırımlarda çevre dostu projelere öncelik veriyoruz. Sakarya’nın eşsiz doğasını bozacak yatırımlara göz yumama...     Haberin devamı...
AŞK-I KELAM MİNYATÜR TEZHİP SERGİSİ SATSO'DA AÇILDI
Kurumlar arası işbirliği ile bölgenin sadece sanayi ve ticarette değil sosyo kültürel anlamda da ileri gitmesine katkı sağlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası,  bu defa Aşk-ı Kelam Minyatür ve Tezhip Sergisi ‘ne ev sahipliği yaptı.
Gonca Küçüksaraç yönetiminde Arifiye Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Minyatür Tezhip Kurslarında üretilen eserlerin yer aldığı serginin a&...     Haberin devamı...
MİNYATÜR TEZHİP AŞK-I KELAM SATSO'DA
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kültürel faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor.
Kurumlar arası işbirliği ile bölgenin sadece sanayi ve ticarette değil sosyo kültürel anlamda da ileri gitmesine katkı sağlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası,  bu defa Aşk-ı Kelam Minyatür ve Tezhip Sergisi ‘ne ev sahipliği yapacak.
Gonca Küçüksaraç yönetiminde Arif...     Haberin devamı...
Başkan Kösemusul'dan TOBB ve İTO Camiası'na Başsağlığı Mesajı
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın vefatı üzerine, TOBB camiası ve İTO Ailesine başsağlığı dileyerek şunları dile getirdi:
“Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim ÇAĞLAR’a Allah’tan rahmet, ailesine, TOBB camiamıza ve bütün sevenlerine başsağlığı dilerim.”...     Haberin devamı...
MESLEKİ EĞİTİM VE MESLEKİ YETERLİLİK SATSO'DA MASAYA YATIRILDI
Mesleki Eğitim konusunda önemli bir çalışmaya daha imza atan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kurulan ve illerde odalar aracılığı ile bu hizmeti üyelere vermeye başlayan, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri  (MEYBEM)’nin çalışmaları hakkında detaylı bilgilerin verildi toplantıya ç...     Haberin devamı...
SAKARYA'NIN İHRACAT BAŞARISI SÜRÜYOR KÖSEMUSUL: “HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2017'nin Kasım ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı.
Buna göre, ülke ihracatı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 14,2 artarak 13 milyar 629 milyon olurken, bu yılın Ocak-Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,7 artış ile 142 milyar 663 milyon dolara ulaştı.

Haberin devamı...

SATSO MECLİS ÜYELERİ MESLEKİ SORUNLARINI DEĞERLENDİRDİLER
 Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında,  Başkan Mahmut Kösemusul Yönetiminde meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
 SATSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısın Meslek Komitelerinin Sorunlarının görüşülmesi maddesinde, meclis üyeleri mesleki...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]