Yıl:2017
Sayı:257
SAĞLAM KOBİ PROJESİ SATSO DA ANLATILDI Hedef; Afetlere Hazır Sakarya
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası KOBİ’ler ve işletmelere yönelik  “Afet ve Acil Durum Planı Hazırlama” Eğitimi düzenledi.
SATSO ve AFAD işbirliği ile düzenlenen eğitime çok sayıda firma yetkilisi iştirak etti.
AFAD İl Müdrüdü Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Yetkililerinin bilgi verdiği toplantıda Afet ve Acil Durumlarda uygulanacak eylem planlarının nasıl hazırlandığı ve gerekliliği kon...     Haberin devamı...
SATSO'DAN ÜYELERE “AFET VE ACİL DURUM PLANI HAZIRLAMA” EĞİTİMİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası KOBİ’ler ve İşletmelere Yönelik  “Afet ve Acil Durum Planı Hazırlama” Eğitimi düzenleyecek.
Sağlam KOBİ Projesi olarak bilinen çalışmanın amacı; şirketlerin, insan kaynaklı ya da doğal sebeplerle ortaya çıkan herhangi bir afete karşı hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla eğitimler ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlemektir.
Türkiye...     Haberin devamı...
MOBİLYACILARIN KÜMELENME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan Mobilya İmalatçıları Sanayi Sitesi için çalışmalar devam ediyor.
Bu doğrultuda SAMİKOP Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi organizasyonu ve SATSO ev sahipliğinde sektör temsilcilerinin bir araya geldiği geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantı, SATSO Yön...     Haberin devamı...
TEK YÜREK OLMAYA DEVAM ETMELİYİZ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Kösemusul, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 94. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin ilanı, en zor şartlarda dahi milletim...     Haberin devamı...
KAYNARCA MAKİNE İHTİSAS OSB ÖRNEK OLACAK
Sakarya–Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi bilgilendirme toplantısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ev sahipliğinde yapılan toplantıya Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kar, Bölge Müdür&uum...     Haberin devamı...
SEKTÖRLE SORUNLAR SATSO'DA KONUŞULDU “İş Dünyası Olarak Fırsatları Görmeliyiz”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yılda iki defa yapılan “Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı”nın ikincisi meslek komitesi ve meclis üyelerinin katılımı ile SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul yönetiminde gerçekleştirildi.
Vizyonumuzu Geliştirmeliyiz
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Mahmut Kösemusul komite faaliyetlerinin önemi ve k...     Haberin devamı...
YERLİ OTO ISRARIMIZ DEVAM EDİYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Otomotiv Şehri Sakarya
Meclis Toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul aylık faaliyetler ve gelişmeler hakkında  meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Kösemusul, “Otomotiv Şehri Sakarya” proje...     Haberin devamı...
İŞ DÜNYAMIZIN ÜRETİM HEYECANINA İNANIYORUZ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1141 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Eylül ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürsüye gelen Hesap İncelem...     Haberin devamı...
ALTIN TAHVİLİ'NE SAKARYA İŞ DÜNYASI İLGİ GÖSTERECEKTİR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ülkemizdeki yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla ilk defa Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası adı altında çıkarılan iki yeni ürün hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Sanayicinin, yatırımcının atıl durumdaki altınlarının değeri üzerinden ek getiri elde etme imkanına sahip olacağı uygula...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]