Yıl:2017
Sayı:247
Kösemusul Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sakarya'nın Yerli Oto Hedefini Anlattı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 73. Genel Kurulu'nda yerli otomobil çağrısı ile ilgili sosyal medya hesabı (twitter) üzerinden de düşüncelerini paylaşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya'nın yerli otoya ev sahibi olma arzusunu yineledi. Genel Kurulda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldiklerini belirten Kösemusul; "Sn. Cumhurbaşkanımıza arz etme fırsatımız oldu. İstekliyiz, gayretliyiz, ısrarcıyız. Milli tank, milli tren ve savunma sanayi ür...     Haberin devamı...
BAŞKAN KÖSEMUSUL VERGİ BORCU YAPILANDIRMASI KONUSUNDA UYARDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, vergi borcu yapılandırması ile ilgili ikinci taksit son günün 31 Mayıs 2017 olduğunu hatırlatarak üyelere uyarıda bulundu.

Yeniden yapılandırmanın ekonomide canlanma adına olumlu bir adım olduğunu söyleyen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, iş dünyasının önünde duran engellerin çözüme kavuşturulmasının kendilerini memnun...     Haberin devamı...

Kösemusul: “Yerli Oto, Milli Üretim ve Otomotiv Şehri Sakarya'mıza Yakışır”
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul beraberinde Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu ve TOBB delegeleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen TOBB 73. Genel Kurulu, Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Hizmet Şeref Madalyası Takdim Töreni’ne katıldı; Sakarya Milletvekilleri; Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Zihni Açba ile buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli oto ü...     Haberin devamı...
Otomotiv şehri Sakarya'ya doğru BMC KARASU'DA SAVUNMA SANAYİİ AR-GE KURACAK

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC’nin Yönetim Kurulu Yetkilileri, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ziyaret etti.

Sakarya’nın Karasu ilçesine yatırım yapma yolunda kararlı olduklarını belirten Ankara Bölge Müdürü Cemal Öksüz ve Aksel Kervancıoğlu SATSO yönetimi ile bir araya gelerek yatırımla ilgili değerlendirme yaptı...     Haberin devamı...

BAŞKAN KÖSEMUSUL'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Kösemusul mesajında, büyüyen ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmanın ancak iyi eğitim almış gençler vasıtasıyla mümkün olduğuna dikkat çekerek şunları dile getirdi:

“Gençlerini en iyi şekil...     Haberin devamı...

İL MÜDÜRÜ ÇAVUŞ'TAN SATSO'YA “SOSYAL GÜVENLİK” HAFTASI ZİYARETİ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

İl Müdürü Erhan Çavuş’u Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nadir Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri misafir ederken söz konusu buluşmada, ilimiz istihdam ve sosyal güvenlik çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Haberin devamı...

SAKARYA'NIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyeti ağırladı.

SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu iade-i ziyarette konuşan Başkan Kösemusul, Sakarya’nın hızla gelişen ve büyüyen bir il olduğuna dikkat çekerek böyle bir bölgede hizmet ediyor olmanın bahtına inan...     Haberin devamı...

SATSO'DAN BAŞSAVCI ÖZEL'E ZİYARET

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel’i makamında ziyaret ederek başarılar diledi. Ziyarette Sakarya’yı anlatan Kösemusul, “Sakarya’mız tüm değerleri ile adeta bir cennet. Şehrimizin hedeflerine ulaşması için hep birlikte çalışıyoruz. Görevinizde Allah’tan kolaylıklar diliyoruz.” dedi.

Haberin devamı...

BAHAR MELTEMİ ESTİRDİLER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Türk Müziği Topluluğu “Bahar Meltemi” konseri ile dinleyenlere müzik dolu güzel bir akşam yaşattılar.

SATSO organizasyonu ile Şef Hamdi İtil yönetiminde çalışmalarını yürüten SATSO Türk Müziği Topluluğu iki bölümden oluşan konserde toplam 19 eser seslendirdiler.

Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]