Yıl:7
Sayı:239
SATSO'DA İSTİHDAM TEŞVİKLERİ ANLATILACAK Kösemusul “Eleman almak hiç bu kadar avantajlı olmadı.''

 “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı adına yürütülen çalışmalarda görevli kurumlar SGK ve İŞ KUR; eleman alma avantajlarına getirilen teşvikleri, 28 Şubat Salı saat 14.00’de Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında SATSO’da anlatacak…

 “Bu toplantıda para var” diyen SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ve İş Kur Müdürü Tekin Kaya;   is...     Haberin devamı...

ANADOLU'NUN EN BÜYÜK 100'ÜNDE İKİ SAKARYALI FİRMA

Bu yıl 13. Kez düzenlenen Anadolu’nun En Büyük 100 Şirketi Araştırması sonuçları belli oldu. 2016 yılında Anadolu’nun en büyük şirketleri arasında Tırsan firması 49. Şenpiliç firması ise 78. Sırada yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Sakarya’nın her alanda olduğu gibi iş dünyasının başarıları anlamında da bereketli bir b&...     Haberin devamı...

TOBB'DAN SATSO'YA “DOZVOLA” TEBRİĞİ

Uluslararası ticarette, ülkelerin bir birleri arasında kullandıkları TIR’ların transit geçiş belgesi olarak bilinen Dozvola Belgesi (Geçiş Belgesi), 2017 yılı itibariyle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yetkisi çerçevesinde Karasu Limanında açılacak bir ofiste verilmeye başlanacak.

Dozvola Belgesi (Geçiş Belgesi)  alan TIR‘lar ülkelerden transit yük taşımacılığı yapar.

...     Haberin devamı...
CHP'DEN SATSO ZİYARETİ “SANAYİCİ TBMM'DE MİLLETVEKİLİ OLARAK YER ALMALI''

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile CHP geçmiş dönem Manisa Milletvekili Hasan Ören’in de katılımıyla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden CHP heyeti çalışmalarını anlattılar.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoçnve beraberindeki heyeti ağırladı.

Haberin devamı...

SATSO'DAN NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI İÇİN BİR HAMLE DAHA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Eğitim Müdürlüğü, Arifiye İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile nitelik eleman ihtiyacına yönelik yeni bir işbirliği çalışmasına daha imza attı.

İlgili kurumların işbirliği çerçevesinde nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik mesleki eğitim projesi geliştirildi. Yapılan çalışmaya göre SATSO üyeleri ve tüm Sakaryalıların faydalanabilece...     Haberin devamı...

İSTİHDAMDA MİLLİ SEFERBERLİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TOBB Ekonomi Şurası’nda yaptığı “İstihdam Seferberliği” çağrısının ardından Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay ve Bakanlık yetkilileri ile şehrin iş dünyası temsilcilerinin katıldığı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Katılanlar<...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]