Yıl:7
Sayı:238
SATSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINDA Süs ve Gıda Bitkiciliği Üretim Mükemmeliyet Merkezi Projesi Tanıtıldı

Karasu’da gerçekleştirilen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

Gündem Maddelerinden önce Ocak ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürsüye gelen Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Melih Kaykayoğlu tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis üyeleri...     Haberin devamı...

KÖSEMUSUL İŞ DÜNYASINA KARASU'DAN SESLENDİ “SAKARYA FARKINI İSTİHDAMDA DA GÖSTERMELİDİR.”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Karasu Carpe Diem Hotel’de Meclis Üyeleri Meslek Komitesi başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında Karasu’da gerçekleştirilen, Şubat Ayı Meclis toplantısının konukları Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam oldu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi ...     Haberin devamı...

SATSO KARASU LİMANI'NDA DOZVOLA BELGESİ VERECEK Türkiye, Karasu Limanı ile Dünya Açılıyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Karasu’da gerçekleştirildi.

Meclis Programı öncesi Karasu’da bir takım incelemelerde bulunan heyet öncelikle Gazi Metal Firması’nı ardından İçtaş Firması tarafından işletilen Karasu Limanı’nı ziyaret etti.

Gazi Metal Firmasını ziyaret eden heyet, Fabrika’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gazioğlu’ndan bilgi al...     Haberin devamı...

HEDEFLERİMİZE DOĞRU İLERLİYORUZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Ak Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve Yönetimini makamında ağırladı.

Nezaket ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Başkan Zehra Hatipoğlu, kadın kolları olarak yaptıkları çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi verdi. Sakarya’nın güçlü bir lobi ile hareket ettiğini belirten Hatipoğlu, birlik ve beraberlik neticesinde ortaya çıkan g&...     Haberin devamı...

Kösemusul'dan Sakarya İş Dünyasına İSTİHDAM Çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOBB Türkiye Ekonomi Şûrası’nda başlattığı istihdam seferberliği ile ilgili Sakarya iş dünyasına çağrıda bulunan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’mız üretim ve ihracatta çok önemli rakamlara ulaşıyor, büyük başarılara imza atıyor. Verilen teşvik ve desteklerle istihdamda da farkımızı göstereceğimize inanıyorum. Her üyemiz sorumluluk almalı, ilave en az bir kişiyi hemen istihdam etmelidir. İşsizlikte rakamları hızla aşağıya ...     Haberin devamı...
KAZAK DOSTLARIMIZLA TİCARETİMİZ GELİŞECEK
Kazakistan Eski Ankara Büyükelçisi ve Güney Kazakistan Eyaleti Valisi Canseyit Tuymebayev'in davetiyle Çimkent şehrinde düzenlenen Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu'nda konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, iki ülke arasındaki ticaretin potansiyelinin altında olduğunu vurguladı. Kösemusul, "Kazak dostlarımızla işbirliğimizi geliştirerek ortak çalışmalar yapacağız. Birlikte çalışacak, birlikte kazanacağız." dedi.

Kösemusul Kazak-Türk İş ...     Haberin devamı...
SAKARYA İHRACATTA 6. SIRAYA YÜKSELDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Ocak ayı Türkiye ihracat rakamları açıklandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, Ocak 2017 ihracatı yüzde 15 yükselişle 10 milyar 528 milyon 47 bin dolar oldu  İhracat yıla son 49 ayın artış rekorunu kırarak başladı.

TİM verilerine göre sektör bazında aralık ayında en fazla ihracatı 2 milyar 69 milyon do...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]