Yıl:6
Sayı:232
YENİ BİR DÖNÜŞÜM HAYAT BULUYOR

Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve esnaf işbirliğiyle yeni bir dönüşüm çalışması başlatılıyor.

S.S. Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından 2. El Oto Galericileri Sitesi çalışmaları kapsamında  "MİMARİ PROJELERİN TANITIMI" toplantısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haberin devamı...

ÜLKEMİZ SIKINTILARINDAN KURTULARAK HEDEFLERİNE ULAŞACAKTIR

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Eyüp Pınarbaşı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kösemusul, terör başta olmak üzere sıkıntılarla mücadelede Pınarbaşı ve ekibine başarılar dileyerek, “Ülkemiz tüm sıkıntılarından kurtularak inşallah hedeflerine ulaşacaktır.” dedi.

Haberin devamı...

CANBASOĞLU'NDAN VEDA ZİYARETİ

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Ankara’ya atanan SGK Eski İl Müdürü Nurten Canbasoğlu’nu misafir etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, son atama kararları sonrası Ankara’ya atanan Sosyal Güvenlik Kurumu Eski İl Müdürü Nurten Canbasoğlu’nu misafir etti.

Haberin devamı...

GALERİCİLER SİTESİ MİMARİ PROJESİ NETLEŞİYOR

Sakarya Oto Galericileri Sitesi mimari projelerinin tanıtımı 8 Kasım Salı günü saat 13.00’da Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek toplantı ile belli olacak. Şehirde otomobil ticareti yapan esnafla bir araya gelerek istişare ile birlikte karar vereceklerini aktaran Başkan Mahmut Kösemusul, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte örnek bir kümelenme projesini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Salı ...     Haberin devamı...

SAKARYA ÇARKI İHRACATTA HIZLANDI

Sakarya İhracatta Yüzde 68 Artışla Dikkatleri Üzerine Çekti

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Ekim ayı Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 4,6 azalarak 11 milyar 727 milyon dolar olarak gerçekleşti.

 İhracatçı iller sıralamasında 8. Sıraya yükselen Sakarya yarı yarıya artırdığı ihracat oranı ile dikkatleri üzer...     Haberin devamı...

SÜS BİTKİCİLİĞİNDE ORTAK VİZYON ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

İsen “Dünyanın en verimli topraklarına sahibiz, değerlendirmeliyiz”

Kösemusul “Sakarya Süs Bitkiciliği Sektöründe Dünya Markası Olabilir”

Sakarya’da süs bitkiciliğinin mevcut durumu, geleceği ve sektörün geliştirilmesine yönelik bir toplantı düzenlendi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Y&ou...     Haberin devamı...

ASİL TARİHİMİZİN GÜCÜYLE BİRLİĞİMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı.

Kösemusul açıklamasında şunları dile getirdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yıldönümünü kutluyor olmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyetin kuruluşundan önce her şeyiyle bir kurtuluş savaşına girmek zorunda kalan Milletimiz, kaybetmek...     Haberin devamı...

4. SANAYİ DEVRİMİNE ODAKLANMALIYIZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Neşet Peker başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1129 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Eylül ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nu sunmak üzere kürs&uu...     Haberin devamı...

SATSO'DAN “K” TÜRÜ YETKİ BELGESİ UYARISI

Resmi Gazete’de 4 Mayıs 2016 tarihli yayınlanarak yürürlüğe giren T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 12. Maddesinde “ 30 takvim günü veya daha fazla bir süre geçerli araç muayenesi olmayan yurt içindeki taşıtlar, geçerli muayene süresi yurt dışında iken biten ...     Haberin devamı...