Yıl:6
Sayı:231
İŞ DÜNYASI ENDÜSTRİ 4.0'A SATSO İLE HAZIRLANIYOR “Endüstri 4.0 ile daha fazlayı daha azla üreteceğiz”

Türkiye’nin rekabet gücünde ivme yapmasında aşılması gereken merhale olan Endüstri 4.0 SATSO Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın da gündeminde…

Bu doğrultuda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Teknokent ortaklığı ile “Türkiye perspektifinden endüstri 4.0 uygulamaları” konulu bir konferans düzenlendi.

Haberin devamı...

“TÜRKİYE PERSPEKTİFİNDEN ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI” SATSO'DA KONUŞULACAK

Türkiye’nin rekabet gücünde ivme yapmasında aşılması gereken merhale olan Endüstri 4.0 SATSO Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın da gündeminde… Endüstri 4.0.  üretim tesisleri olan şirketlerin son zamanlarda üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı bir kavram. Ürün stoklarıyla konuşan fabrikaların, üretimde dijital kaynakları kullanarak kendi başına üretim yapmasıyla ortaya çıkan bir yapı. Bu kavram tek cümle ile kolay bir şekilde anlatılsa bil...     Haberin devamı...

İHRACATTA TELAFİ DÖNEMİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Eylül ayı Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,8 azalarak 10 milyar 451 milyon 720 bin dolar oldu.

Sakarya ise Eylül ayında 178 milyon 766 dolar ihracatı ile geçtiğimiz aya göre %3,7 ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde %8,5 azalış gösterdi. İhracatçı iller sıralamasında 9. Sıradaki yerini koruyan...     Haberin devamı...

Rize'den Sakarya'ya Yatırım Daveti
Rize Ticaret ve Sanayi Odası’na iade-i ziyaret gerçekleştiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Güven ortamı ve ekonomik istikrar ile ekonomimiz büyümeye, şehirlerimiz gelişmeye devam edecek. Sakarya olarak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” derken Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize’nin hızla geliştiğini aktararak Sakaryalı iş adamlarını bu gelişimden pay sahibi olmaya davet etti.

SATSO&rsquo...     Haberin devamı...
MÜŞTEREK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİLER Komiteler Nitelikli İstihdam İhtiyacını İşaret Etti

SATSO Meslek Komitesi Üyelerinin katılımıyla yılda iki defa gerçekleştirilen Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'nın ikincisi SATSO Meclis Toplantı Salonu’nda Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantı SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci yönetiminde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapa...     Haberin devamı...

VERGİ YAPILANDIRMASINDAN FAYDALANIN

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısının konuğu Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik oldu.

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” ile ilgili bilgi verdi.

Çelik konuşmasında şunları dile getirdi:

“Kanun 19 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanarak yürürlü...     Haberin devamı...

LOKOMOTİF ŞEHİR SAKARYA OLACAK

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve teşkilat üyelerini misafir eden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Şehrimizin tüm dinamikleri istişare ve ortak akılla, büyük bir hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyor. Nitelikli ve dengeli büyüme ile 2023’ün lokomotif şehri biz olacağız” derken İlçe Başkanı Ak, “Şehrimizin geleceği için iş dünyamız çok gay...     Haberin devamı...

“TEŞVİK, REFORM, YAPILANDIRMA KONULARINI TAKİPTEYİZ''

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın konuğu Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun ile ilgili meclis üyelerine detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Gelir İdaresi Grup Müdürü M...     Haberin devamı...

Moody's Notu ve EKK Kararları Açıklaması
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Moody's'in, Türkiye'nin kredi notunu "Baa3"ten "Ba1"e çekmesi ve not görünümünü "durağan" olarak belirlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kösemusul, AA'ya yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ekonomi büyümesini istikrarla sürdürerek 2023 hedeflerine ulaşacağına olan inancını paylaştı.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Valiliği koordinesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Sakarya Ticaret Borsası Kurban Bayramı bayramlaşma törenine katıldı. Geleneksel Bayramlaşma, Sakarya Park’ta gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Yönetim Kurulu, Meclis ve Oda Üyeleri törende yerlerini alarak İl Protokolü ve Sakaryalılarla bayramlaştı.

Bayramlaşma Programına, Vali H...     Haberin devamı...