Yıl:6
Sayı:230
BAYRAM KARDEŞLİKTİR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kurban Bayramı için bir mesaj yayınladı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Kösemusul, Kurban Bayramı’nın İslam Âleminin huzurlu geleceğine vesile olmasını diledi.

Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Mahmut Kösemusul, “Bayram, barıştır, kardeşliktir, tüm dünyaya hoşgörü çağrısıdır. Kurban...     Haberin devamı...
SAKARYA İHRACATTA ATAĞA KALKTI

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Ağustos ayı Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 6,9 artarak 11 milyar 157 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektörel bakıldığında, Türkiye genelinde, Ağustosta en fazla ihracat artışını sanayi ürünlerinde yüzde 23,4 ile otomotiv, tarım ürünlerinde de yüzde 36,4 artışla zeytin ve zeytinyağı sektörleri gerçekleştirdi.

S...     Haberin devamı...

EKONOMİYİ NORMALLEŞTİRME ZAMANI
TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleşen TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, TOBB Ticaret Odaları Konseyi, TOBB Sanayi Odaları Konseyi, TOBB Deniz Ticaret Odaları Konseyi ile TOBB Ticaret Borsaları Konseyi’nin Müşterek Konsey toplantısına katıldı...     Haberin devamı...
SATSO ÜYELERİNİN AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA VE TAKSİTLENDİRME FIRSATI

“Aftan Yararlanın”

19/08/2016 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı "Bazı alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun"; Odaların 30/06/2016 (dahil) tarihinden önceki aidat alacaklarına tahakkuk eden gecikme zamlarına da af getirmektedir. Kanuna göre Oda Aidat borçlarının ana parasının ödenmesi durumunda kredi kartıyla 6 eşit taksite kadar taksit imkanı sunuluyor.

Haberin devamı...

KÖSEMUSUL; “BU MİLLET ESARETE BOYUN EĞMEYECEĞİNİ CESARETİ İLE GÖSTERDİ”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıldönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Başkan Kösemusul açıklamasında, 30 Ağustos tarihinin Türk milleti nezdinde büyük önem taşıdığını belirterek, “30 Ağustos Zaferi, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdi...     Haberin devamı...

SATSO'DAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE EMNİYET TEŞKİLATINA DESTEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Neşet Peker başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Meclis Başkan Yardımcısı Peker, toplantının açılış konuşmasında Türk Ordusu’nun Suriye’ye gerçekleştirdiği operasyonla ilgili değerlendirmede bulunarak “Rabbim güvenlik güçlerimize, askerimize kuvvet versin.” Dedi.

Haberin devamı...

MİLLİ YÜZÜCÜ'YE SATSO'DAN TEBRİK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Özel Sporcular (INAS)Şampiyonasında, özel sporcular erkeklerde Türkiye'ye ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Milli Yüzücü Ahmet Mintaz’ı ağırladı.

Geçtiğimiz aylarda İtalya'nın Cenova kentinde düzenlenen Özel Sporcular (INAS) Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya alarak, Türkiye'ye özel sporcular dalında ilk Av...     Haberin devamı...

İSO İKİNCİ 500 ARAŞTIRMASINDA 21 SAKARYALI FİRMA

İstanbul Sanayi Odası tarafından 47 yıldır her yıl geliştirilerek sürdürülen Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2015 yılı sonuçları açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından geleneksel hale gelen Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 21 firma bulunuyor.


Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya T...     Haberin devamı...

BAKAN ÖZLÜ “SAKARYA'DA AR-GE MERKEZİ OLAN ŞİRKET SAYISI ARTMALI''

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili yaptığı değerlendirmede “15 Temmuz’da karanlık bir gece yaşadık. Bazı şerlerde hayır doğar. O gece ile birlikte millet olma bilincimiz güçlendi. Artık geçmişten ders alıp geleceğe bakmalıyız. Üretmeye ve çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Bilim ...     Haberin devamı...

SAKARYA İHRACATINDAKİ BÜYÜK ARTIŞ İŞ DÜNYASINA MORAL OLDU Sakarya İhracatında Yüzde 35,5 Artış

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan Temmuz ayı Türkiye ihracatı önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,7 azalışla 8 milyar 779 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Sakarya ise Temmuz ayında 168 milyon 487 dolar ihracatı ile  ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23.7 geçen aya göre de yüzde 35,5 oranında yükseliş gösterdi. İhracatçı iller sıralamasında...     Haberin devamı...