Yıl:6
Sayı:229
İŞ DÜNYASI MİLLET İRADESİNİN YANINDA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Altuğ 15 Temmuz Darbe Girişimine ilişkin görüşlerini belirterek şunları dile getirdi:

“15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir sal...     Haberin devamı...

BAŞKAN KÖSEMUSUL BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  24 Temmuz Basın Bayramı’nda tüm medya mensuplarını kutladı.

Görevi objektif, doğru ve hızlı habercilik olan basının, tüm yönüyle topluma ışık tutan bir ayna olduğunu ifade eden Başkan Kösemusul şunları kaydetti:

Haberin devamı...

SAKARYA İŞ DÜNYASI OMUZ OMUZA “ŞİMDİ ÜLKEMİZ İÇİN DAHA GÜÇLÜ, DAHA ÇOK ÇALIŞMA ZAMANI''

Sakarya iş dünyası temsilcilerinin katıldığı basın toplantısında konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul “Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz.  İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden vana olmaya devam edeceğiz. Özel sektör olarak, &uu...     Haberin devamı...

SAKARYA İŞ DÜNYASINDAN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ORTAK BASIN TOPLANTISI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Cuma gecesi bir grup askerin kalkıştığı darbe girişimi ve iş yaşamının normalleşme çağrısı ile ilgili TOBB öncülüğünde Sakarya’daki Oda ve Borsalar ve iş dünyası temsilcileri ile ortak bir basın bildirisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret Borsası,  SESOB, MÜSİAD, TÜMSİAD,...     Haberin devamı...

MİLLETİN İRADESİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 15 Temmuz Cuma gecesi bir grup askerin kalkıştığı darbe girişimi sonrası sert bir açıklama yaptı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Ülkemizde 15 Temmuz gecesi çok hazin bir olay yaşanmış, milletimizin iradesine, aziz vatanımı...     Haberin devamı...

SATSO'DA BAYRAM DAYANIŞMASI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen bayramlaşma töreni her yıl olduğu gibi bu yıl da yine yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Ak Parti Sakarya Milletvekilleri; Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsa...     Haberin devamı...

GÜÇLÜ BİRLİKTELİKLER KÖKLÜ KÜLTÜRLERİN TEMELİDİR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Ramazan Bayramı vesilesiyle açıklamada bulundu.

Başkan Kösemusul, bayramların sevinç ve mutluluğun doruğa çıktığı önemli günler olduğunu ancak yaşanan terör olayları nedeniyle bu bayrama buruk gireceklerini ifade ederek bir kez daha terör olaylarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diledi.

Haberin devamı...

SAKARYA İHRACATTA DAHA İYİSİNİ YAPABİLİR

Haziran ayı ihracat rakamları Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklandı. Buna göre Haziran ayında Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,8 artışla 11 milyar 865 milyon dolar oldu.

Haziran ayı Sakarya ihracatı ise 124,3 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, şehrimiz ihracatçı iller sıralamasında 13. sırada yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan...     Haberin devamı...

SATSO BAYRAMLAŞMA TÖRENİ BAYRAMIN İLK GÜNÜ SAAT 12.00'DE YAPILACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ev sahipliğinde her yıl gerçekleştirilen “SATSO Ramazan Bayramı Geleneksel Bayramlaşma Töreni” bu yıl 05 Temmuz 2016 Salı günü (bayramın ilk günü) saat 12.00'de Oda Hizmet Binası bahçesinde il protokolü meclis üyeleri ve SATSO üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul “Geleneksel Bayramla...     Haberin devamı...

SATSO'DAN TERÖRE LANET
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Neşet Peker başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1125 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Mayıs ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu Hesap İnceleme Komisyonu Başka...     Haberin devamı...