Yıl:6
Sayı:228
SAKARYA ADALET KOMİSYONU BAŞKANI TEKİNALP'TEN SATSO'YA VEDA ZİYARETİ

Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Şükrü Onat Tekinalp Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na veda ziyaretinde bulundu.

Atama kararı sonrası Sakarya’daki görevinden Ankara'ya atanan Adalet Komisyonu Başkanı Şükrü Onat Tekinalp’i ağırlayan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, Tekinalp’e Sakarya’ya verdiği hizmetlerden dolayı teş...     Haberin devamı...

Ferizli OSB'de Üretim Başladı
Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’nde 36 parsel için yapı ruhsatları tamamlandı. Son 7 parselin ruhsatlarını imzalayan SATSO ve Ferizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’mıza yakışacak yeni bir Organize Sanayi Bölgesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üreteceğiz ve kazanacağız. Güçlü üretim, nitelikli istihdam ve yükselen ihracat ile Sakarya’mız hedeflerine ulaşacak. İş dünyamıza inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

...     Haberin devamı...
SATSO ÜYELERİ İLE HUZUR SOFRASINDA BULUŞTU

Yılın Beklenen SATSO İftarı Yine Nezih ve Samimi Bir Ortamda Gerçekleşti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO)tarafından 8 yıldır geleneksel olarak düzenlenen SATSO İftar Programı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının ilk Cuma günü üyeler, il protokolü ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerin büyük ilgisi ve ka...     Haberin devamı...

İSO İLK 500 ARAŞTIRMASINDA YİNE 28 SAKARYALI FİRMA

İstanbul Sanayi Odası tarafından 47 yıldır her yıl geliştirilerek sürdürülen Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2015 yılı sonuçları açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından geleneksel hale gelen Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 28 firma yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kur...     Haberin devamı...

SATSO ÜYELERİNİ İFTARA DAVET EDİYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2009 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen “İftar Programı” için bu yıl da hazırlıklar devam ediyor.

Bu yıl 7’incisi düzenlenen SATSO İftar Programı, Ramazan ayının ilk Cuma günü üyeler ve il protokolünün katılımı ile Ernaz Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

10 Haziran 2016 Cuma günü yapılacak SATSO Geleneksel...     Haberin devamı...

OTO GALERİCİLER SİTESİ'NE TALEPLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SS Sakarya Oto Galericiler Kooperatifi Genel Kurulu’nun ardından seçilen Başkan Hakan Sahip ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.

Başvurular Artıyor

SS Sakarya Oto Galericiler Kooperatifi Genel Kurulu’nun ardından seçilen Başkan Hakan Sahip ikinci el galericiler sitesi ile ilgili gelinen son duru...     Haberin devamı...

SATSO'dan Kurumsal Temsil Atağı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, kurumsal logosunda değişiklik yapma kararı aldı. TOBB logosu kaynak alınarak bir çalışma yapıldığını belirten Başkan Kösemusul, “TOBB’a bağlı 365 Oda ve Borsa, farklı logolara sahip. Kurumsal bütünlük düşüncesiyle tek tip logo için bir çalışma var. SATSO olarak TOBB’a aidiyetimizi güçlü bir şekilde göstermek istedik. Türkiye’de ilk değişikliği biz yapıyoruz.” dedi. Logonun mevcut matbuatın tüketilmesi...     Haberin devamı...
İHRACATTA YÜKSELİŞ VAR

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Mayıs ayı ihracat rakamları açıklandı. TİM verilerine göre, Mayıs ayında Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 artışla 13 milyar 412 milyon dolar oldu.

TİM verilerine göre; Mart ayında 142 milyon dolar ihracatı ile ihracatçı iller sıralamasında 10. sırada yer alan Sakarya, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,4 artış yaşadı.

Haberin devamı...