Yıl:6
Sayı:227
SATSO ve SAÜ SAKARYA İŞ DÜNYASINI 4. SANAYİ DEVRİMİNE HAZIRLIYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin’den oluşan heyeti ağırladı.

3+1 ve 7+1 projelerinde iyileştirme çalışmaları

SATSO Yönet...     Haberin devamı...

KAZAKİSTAN SAKARYALI YATIRIMCILARI BEKLİYOR KADİM KARDEŞ ÜLKE KAZAKİSTAN SATSO'DA ANLATILDI

Sakarya’nın dış ticaretini geliştirme ve rekabet edebilirliğini yukarılara çıkarabilmek için gayret gösteren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası çalışmalarına hız verdi.

Bu doğrultuda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kazakistan’da Yatırım İmkânları” konulu toplantı düzenlendi.

Haberin devamı...

KOMİTELER MÜŞTEREK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

SATSO Meslek Komitesi Üyelerinin katılımıyla yılda iki defa gerçekleştirilen Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nın ilki SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yılda iki defa düzenlenen ve meslek komitelerinin kendi mesleki sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdikleri Müşterek Meslek K...     Haberin devamı...

SATSO'dan Kazakistan Toplantısına Davet
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, 31 Mayıs Salı günü Kazakistan Ankara Büyükelçisi Tüymebayev’in katılımıyla Türkiye – Kazakistan Ekonomik İlişkileri programı gerçekleştirecek. Program, 11.30’da başlayacak. Dış ticareti geliştirmeye yönelik adımlar atmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Kösemusul, şehrin iş dünyasını tanıtım programına davet etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (...     Haberin devamı...
SANAYİ VE TİCARETTE DOĞRU YÖNTEM: KÜMELENME
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eski dönem Meclis Başkanlarından Disiplin Kurulu Üyesi Fethi Sarıoğlu’nun da iştirak ettiği Mayıs Ayı Meclis Toplantısında yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1124 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Nisan ayı K...     Haberin devamı...

SATSO'DA MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI MECLİS TOPLANTISI VE RESİM SERGİSİ

Yılda iki defa düzenlenen SATSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı 25 Mayıs 2016 Çarşamba (Yarın) 13.00-14.30 saatleri arasında meslek komitesi üyeleri ve başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek.

Her ayın son Çarşamba günü gerçekleştirilen SATSO Olağan Meclis toplantısı da aynı gün saat 15.00’te meclis üyelerinin iştiraki ile yapılacak.

Mayıs Ayı Olağan Meclis Top...     Haberin devamı...

BAŞKAN KÖSEMUSUL RİZE'DE
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize programlarına katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve iş dünyası ile yüksek yargı organlarının katılımlarıyla gerçekleşen Rize Ticaret ve Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, hedeflerine 81 vilayetinin tamamının gelişmesi, kalkınması, büyümesi, üretimde, istihdamda, ihracatta ileri...     Haberin devamı...
SATSO ENGELSİZ HİZMETE DEVAM EDİYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Temsilcisi Selim Özen, Meclis Üyesi Yusuf Murat Emir ve beraberindeki Federasyon ekibini ağırladı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın engelli üyelere yönelik çalışmalarından ve verdikleri destekten dolayı teşekkür eden ekip SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul başta olmak üzere Genel ...     Haberin devamı...

RESMEDİLEN “SAİT FAİK ÖYKÜLERİ” SATSO'DA SERGİLENECEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası çeşitli sergi, konser ve etkinliklerle ilin sosyal yaşamına farkındalık ve canlılık kazandırmak adına faaliyetlerine devam ediyor.

Bu doğrultuda Sakaryalı ressam Merih Ateşoğlu’nun “Saik Faik Abasıyanık” öyküleri temalı yağlıboya resim sergisi düzenlenecek.

SATSO Fuaye alanında 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14.30’da düzenlenecek sergi a&cc...     Haberin devamı...

SAKARYA SGK İL MÜDÜRÜ'NDEN SATSO'YA 10. YIL ZİYARETİ

Sosyal Güvenlik Haftası ve Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kuruluşunun 10’ncu yılı vesilesiyle İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u ziyaret etti.

Üç ayrı kurumun Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirilmesinin 10’ncu yılını kutladıklarını kaydeden Nurten Canbasoğlu; “Bu yılki Sosyal Güvenlik Haftası etkinlik...     Haberin devamı...