Yıl:6
Sayı:224
“SATSO MESLEKİ TANITIM VE KARİYER GÜNLERİ”NDE İLK SEKTÖR RAYLI SİSTEMLER OLDU

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle sektörlerin Endüstri Meslek Liseleri’ne Tanıtımı Projesi kapsamındaki programların ilki Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci başta olmak üzere Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü ...     Haberin devamı...

Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi Salı SATSO'da Açılacak
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında bir dizi program gerçekleştirecek olan Sakarya Müftülüğü, SATSO’nun katkılarıyla 19 Nisan Salı günü SATSO Fuaye Alanı’nda Kutsal Emanetler Fotoğrafları Sergi Programı gerçekleştirecek. Saat 12.00’de yapılacak açılışa vatandaşlar davet edildi.

Kutlu Doğum, 2016 yılında 14-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte Kutlu Doğum Haftası teması Diyanet İşleri Başk...     Haberin devamı...
Kösemusul Kanal A'da Sakarya'yı Anlatacak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kanal A’da yayınlanan A Plus Ekonomi programına katıldı. Program, 9 Nisan Cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, iş dünyasının vizyonunu, gerçekleşen ve hedeflenen çalışmaları ulusal yayınlanan Kanal A Televizyonu’ndaki A Plus Ekonomi programında paylaştı. Program Editörü Oğuz Maden’in soruları...     Haberin devamı...
İL MÜFTÜSÜ VE EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN SATSO'YA ZİYARET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve İl Müftüsü İlyas Serenli’yi makamında ağırladı.

Emniyet Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıldönümü vesilesi ile gerçekleştirdiği ziyarette konuşan İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, “Emniyet Teşkilatı olarak SATSO ve iş dünyamızı yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. İşbi...     Haberin devamı...

İHRACAT EKONOMİ ADINA UMUT VAAD EDİYOR

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Mart ayı ihracat rakamları açıklandı. Türkiye İhracatı, Mart ayında yüzde 2,6 artışla 11,5 milyar dolar oldu.

Türkiye’nin Mart ayında en fazla ihracat yaptığı ilk 5 ülke Almanya, İngiltere, Irak, İtalya ve ABD oldu. Almanya'ya ihracat yüzde 12,4, İngiltere'ye yüzde 4,8, İtalya'ya ise yüzde 15,4 artış gösterdi. Ayrıca en fazla ihracatı 2...     Haberin devamı...

SAKARYA İHRACATI ATAĞA GEÇECEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Sakarya’nın ihracat rakamlarını artırmaya yönelik fuar, bilgilendirme ve eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.

T.C. Ekonomi Bakanlığı, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile SATSO ev sahipliğinde “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman ...     Haberin devamı...

SATSO TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU'NDAN FASL-I BAHAR KONSERİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde uzun yıllardır çalışmalarını yürüten Türk Müziği Topluluğu “Fasl-ı Bahar” ile konserlerine bir yenisini daha ekledi.

Geçtiğimiz akşam Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “Fasl-ı Bahar” Konulu konserde sanatsever Sakaryalılar Türk Müziği eserlerinin kalitesine bir daha hayran kaldılar.

Konsere Ad...     Haberin devamı...

Kösemusul'dan Büyüme Açıklaması
TÜİK tarafından açıklanan 2015 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de %4’lük büyümenin çok önemli olduğunu vurguladı.
Kösemusul, yaptığı açıklamada, “IMF, Dünya Bankası ve OECD büyüme tahminleri %3,5’i aşmıyordu. 2015 başında Orta Vadeli Plan’da hedeflenen %4’lük büyümenin özellikle son çeyrekteki %5,7&r...     Haberin devamı...
OTB'LER TİCARETE DİSİPLİN GETİRECEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Neşet Peker başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO TV’den de canlı olarak yayınlanan Mart Ayı Meclis toplantısında Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1122 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Şubat ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile ...     Haberin devamı...

SATSO TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU'NDAN FASL-I BAHAR KONSERİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Türk Müziği Topluluğu, 2016’nın ilk konserine hazırlanıyor.

Şef Öğr. Gör. Hamdi İtil yönetiminde faaliyetlerini sürdüren SATSO Türk Müziği Topluluğu’nun sanatseverler tarafından merakla beklenen konseri, 30 Mart 2016 Çarşamba günü saat: 20.00’de gerçekleştirilecek.

Haberin devamı...