Yıl:6
Sayı:221
“SAKARYA EKONOMİ ZİRVESİ 2016” 11 MART'TA YAPILACAK SATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO TV’den de canlı olarak yayınlanan Şubat Ayı Meclis toplantısında Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1121 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Ocak ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile B...     Haberin devamı...

Çelik: “Otomotiv Üssü SAKARYA Olacak”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Sakarya’nın sanayi, ticaret, tarım ve turizmde önemli yatırımlara ev sahibi olmayı hak ettiğini dile getirerek, “BMC başta olmak üzere birçok dev yatırım Sakarya’mızdan ülkemize katma değer sağlayacak. Sakarya’mız Otomotiv Üretim Üss&u...     Haberin devamı...

“Her Sorunu Aşacak Güçteyiz”
TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleşen Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Toplantısı’na katıldı.


Konsey Toplantısı’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, istihdam dostu büy&uu...     Haberin devamı...
SAKARYA AMPUTE SPOR KLÜBÜ'NDEN SATSO'YA ZİYARET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sakarya Ampute (Engelliler) Spor Klubü Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Panta ve üyeleri makamında ağırladı.

Başkan Panta Klübün kuruluş aşamaları ve çalışmaları hakkında bilgi vererek 110 Mart 2015’te kurulan ampute futbol takımının 2015-2016 sezonunda Deplasmanlı Ampute Futbol 1. Ligi 1. Grubunda bulunan Türkiye genelinde toplam 7 takımla müsabakalara katılan 2016-2017 lig...     Haberin devamı...

TOYOTA CEO'SUNDAN SATSO'YA ZİYARET Toyota'nın Yeni Markası Geliyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Ocak 2016 tarihinden itibaren, Toyota Türkiye CEO’su olarak atanan Hiroshi Kato ve Toyota Kurumsal İlişkiler Müdür Yardımcısı İbrahim Barlık’ı makamında ağırladı.

Toyota Türkiye’nin çalışmaları ve kurumsal yapısı hakkında bilgi veren CEO Hiroshi Kato, Toyota açısından Sakarya’nın büyük önem teşkil etti...     Haberin devamı...

FİNANSMANA ULAŞMAK İÇİN SATSO'DAYDILAR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin büyümesi ve global vizyon kazanmaları doğrultusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

SATSO, üyesi olan KOBİ’lerin büyümelerini teşvik etmek, 2016 yılının onlar için bir atılım yılı olmasını sağlamak amacıyla üyelerinin faydalanabilecekleri destek ve finansman modelleri konusunda bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verdi.

Haberin devamı...

NİTELİKLİ İSTİHDAM İÇİN SATSO MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve ilimizin geleceği adına önemli bir basamak olan nitelikli istihdam konusunda farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.

İşbirliği Protokolü

Okul sanayi işbirliği kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Haberin devamı...

SAKARYA ROTASINDA İLERLEMEYE DEVAM EDECEK

Ocak ayı ihracat rakamları Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklandı. Buna göre Türkiye Ocak ayı ihracatı 2015 yılının aynı dönemine göre yüzde 14.4 düşüşle 9 milyar 208 milyon dolar oldu.

Ocak ayında en fazla ihracatı 1 milyar 515 milyon dolar ile otomotiv sektörü yaparken, bu sektörü 1 milyar 340 milyon dolar ile hazır giyim ve 1 milyar dolar ile kimyevi maddeler ve mamull...     Haberin devamı...

SAKARYA STRATEJİK PLAN ÇALIŞMASI ŞUBATTA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis üyelerinin iştiraki ile gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’un aylık faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerin ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri arasında disiplin kuruluna havale edilen 2 SATSO üyesi firmaya yönelik durum meclis üyeler...     Haberin devamı...

SAKARYA BAŞARIYI HAK EDİYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO TV’den de canlı olarak yayınlanan Ocak Ayı Meclis toplantısında Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1120 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 Aralık ayı Kat'i Mizan ve ekleri...     Haberin devamı...