Yıl:2022
Sayı:437
SATSO ve SBB'den Endüstri Master Planı İstişare Toplantısı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ sahipliğinde Kuzey Sakarya Organize Sanayi Bölgeleri Dernek Başkanları Toplantısı SATSO Hizmet Binasında gerçekleştirildi.
Sakarya’nın kuzey bölgesinde OSB’lerinin mevcut durumu, kuruluş aşamaları ve devam eden altyapı çalışmalarındaki son gelişmeler ve ihtiyaçlara yönelik çözümlerin görüşü...     Haberin devamı...
Sakarya'nın Turizm Destinasyonları EMİTT'de Tanıtıldı
Sakarya sahip olduğu, turizm ile kültürel destinasyonları ve yöresel lezzetleri Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te tanıtıldı.
Bu yıl 25’incisi düzenlenen Sakarya Valiliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe kaymakamlıkları ve belediyelerinin yoğun çalışmaları ve işbirliği ile açılan fuarda Sakarya standına yoğun ilgi gösterildi.
Haberin devamı...
Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Açıklandı
Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi arasında bir SATSO üyesi yer aldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliğinde, şirketlerin 2017-2019 arası 2 yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı.
Toplamda 29...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ Ocak Ayı Dış Ticaret Verilerini Değerlendirdi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Ocak ayında Türkiye, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 17 artışla 17,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek tüm zamanların en yüksek Ocak ayı ihracat rekorunu kırdı. Ülke geneli ithalat ise 28 milyar dolar olarak gerçekleşti.
TİM verilerine göre Sakarya ise, Ocak ayını 428.680 milyon dolar ile en çok ihracat yapan...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]