Yıl:2021
Sayı:427
Sakarya ihracatında kümülatif yükseliş devam ediyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, son açıklanan güncel ihracat ve ithalat rakamlarını değerlendirdi.
2021 Ocak-Kasım dönemi yıllık bazda Türkiye toplam 203,1 milyar dolar ihracat yaparak geçtiğimiz yıla göre 33,82 artış başarısı yakaladı.
TİM verilerine göre, Sakarya ise Kasım ayında 2020’nin aynı dönemine göre 506 milyon 351 bin dolar ihr...     Haberin devamı...
SATSO VE SUBÜ Arasında İşbirliğini Güçlendirecek Yeni Protokol
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasındaki tüm iş birliğini güçlendirecek protokole imza atıldı.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık imzasıyla resmiyet kazanan protokol kapsamında her iki kurum arasında 3+1 ve 7+1 mesleki eğitim, araştırma-geliştirme ve sosyokültürel alanda işbirliğinin daha da güçlenmesi hedefleni...     Haberin devamı...
Kriz Ortamında İşletme Yönetimi SATSO'da Anlatıldı
SATSO üyelerine yönelik TOBB ETÜ-SEM işbirliğiyle “Kriz Ortamında İşletme Yönetimi” konulu online eğitim gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Ramazan Aktaş moderatörlüğü ve sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde kriz, kriz türleri, işletmeler üzerinde etkileri ve krizi yönetmek gibi ayrıntılı birçok konuda SATSO üyelerine bilgiler aktarıldı.
Prof. Dr. Aktaş şunlara...     Haberin devamı...
İletişimin Yönetime Etkisi SATSO'da Anlatıldı
SATSO ve Doğu Marmara ABİGEM işbirliğinde “İletişim Yoluyla Etkili Yönetim” konulu online eğitim gerçekleştirildi.
Eğitmen Reha Tartıcı sunumu ve SATSO üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen eğitimde Etkin iletişim dinamikleri, Hedef odaklı iletişim, Güven faktörünün iletişim ve yönetimdeki rolü ve Anlaşılır olabilmek için algıyı yönetebilmek gibi konularda ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Haberin devamı...

Gastro Yarışmasının 2.'sinden SATSO'ya Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, GastroAntalya yarışması ikincisi Sakaryalı Şef adayı Selin Çakırgil’i makamında ağırladı.
Ziyarette 7. Meslek Komitesi Başkanı Hayrettin Uçkaç da hazır bulundu.
Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Çakırgil’e SATSO’nun son çalışması olan “Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı” kitabından ...     Haberin devamı...
Ekonomi tabanlı STK'larla işbirliği devam ediyor
SATSO öncülüğünde Sakarya’nın ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları şehir ekonomisi ve sorunlarının işbirliği ortamında görüşülmesi adına ortak toplantılara devam ediliyor.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ öncülüğünde gerçekleştirilen aylık istişare toplantılarının sonuncusu MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ev sahipliğinde, diğer STK Tems...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]