Yıl:2021
Sayı:412
SATSO Proje Meslek Liselerinde doluluk oranı yüzde 96
Liselere Geçiş Sınavı sonrasında 1. ve 2. nakil sonuçlarının ardından oluşan tercih tablosuna göre ülke geneli Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki doluluk oranı yüzde 77 iken Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamındaki 113 meslek lisesinin kontenjan doluluk oranı yüzde 96 oldu.
Söz konusu 113 okulu...     Haberin devamı...
Komite Başkanları Ortak Toplantıda Bir Araya Geldi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ile Meclis Başkanı Talip Kuriş, Oda bünyesinde mesleki faaliyetler yürüten 34 Meslek Komitesi Başkanları ve Temsilcileriyle bir araya geldi.
Meslek Komite Başkanları istişare toplantısında komitelerin çalışmaları, faaliyetlerinde gelinen süreçler, sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Haberin devamı...

SGK Köprülü Kavşak Çalışmasında Üyelerimiz Mağdur Olmasın
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden ve bir süreliğine trafiğe kapatılan SGK Köprülü Kavşağı Çalışması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Altuğ, SGK köprülü kavşak çalışmasının tamamlanması ile şehrin trafik sıkışıklığına bir çözüm getirileceğini belirterek, yapılması planlanan ye...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN MARMARA DEPREMİ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 1999 Marmara Depremi’nin 22. yıldönümü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.
Başkan Altuğ, alınması gereken önlemlerin hayati önemine vurgu yaptığı mesajında şunları dile getirdi:
Hazırlıklı Olmalıyız
“1999 Büyük Marmara Depreminin üzerinden 22 yıl ge&...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]