Yıl:2021
Sayı:408
“Sakarya Üreterek Büyümeye, Büyüdükçe Üretmeye Devam Edecek”
Türkiye’nin 2021 yılı Haziran ayı ihracat rakamları açıklandı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye ihracatı geçen yılın aynı ayına kıyasla %46,9 oranında artarak 19 milyar 773 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu değer ile ülkemiz tarihinin tüm zamanların en yüksek aylık ihracat performansına imza atılmış oldu.
İller bazında açıklanan ihracat verilerine g...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan Öğrencilere Tavsiye: “Tercih Döneminde Meslek Liseleri Gelecek İçin Avantajlı”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yeni eğitim-öğretim yılı için tercih yapacak olan öğrencilere tercih dönemi için tavsiyelerde bulundu.
TERCİH DÖNEMİ
Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, 30 Haziran’da sonuçların açıklandığı ve 16 Te...     Haberin devamı...
CHP Heyetinden SATSO'ya Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, Sayman Üye Doğan Çatalbaş ve TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim’in de hazır bulunduğu görüşmede CHP Heyetinden; Genel Başkan Yardımc...     Haberin devamı...
SATSO Proje Okulları Gelişmeyi Sürdürüyor
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ: “Nitelikli gençler yetiştirmek istiyorsak okullarımızın da niteliklerini daima geliştirmeliyiz.”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehrin ilk proje okulu olan Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphane açılışını gerçekleştirdi.
“Meslek...     Haberin devamı...
SATSO'da Girişimci Kadınlara Kooperatifçilik Eğitimleri Başladı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde hayata geçirilen “Kadın İş Birliği Üretimin Geleceği Projesi” kapsamında girişimci kadınlara yönelik kooperatifçilik eğitimleri başladı.
TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi öncülüğünde yürütülen proje kapsamında kadınların kooperatifleşme yoluyla yerel ekonomik faaliyetlere katılı...     Haberin devamı...
İSO İKİNCİ 500 SANAYİ DEVLERİ LİSTESİNDE SAKARYA'DAN 20 FİRMA
İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl ilk 500 araştırmasının ardından “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında sonuçlar açıklandı. İSO İkinci 500-2020 listesinde yer alan firmaların üretimden satışları geçtiğimiz döneme göre yüzde 21,7 oranında artarak 157 milyar TL’den 191,1 milyar TL’ye yükseldi.
4 firma ilk kez listeye girdi

Haberin devamı...

SATSO Yönetimi Komisyon ve Kurul Başkanları ile Bir Araya Geldi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş ile Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, oda bünyesinde faaliyetlerini yürüten komisyon ve kurul başkanlarıyla bir araya geldi.
Gerçekleştirilen toplantıda SATSO bünyesinde faaliyet gösteren komisyon ve kurulların çalışmaları, projeleri ve planlanan faaliyetleri ile ilgili değerlendirmeler yapılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Haberin devamı...

SATSO MECLİSİ UZUN BİR ARADAN SONRA YÜZYÜZE TOPLANDI
SATSO Meclisi Şehrin Konularını Görüştü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Pandemi sürecinin başından itibaren ilk ez tamamıyla fiziki katılım ile gerçekleştirilen Meclis Toplantısında yoklama...     Haberin devamı...
SAKARYA İŞ DÜNYASI'NIN YILDIZLARI BELLİ OLDU
Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni SATSO’da Gerçekleştirildi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ile Akyazı Ticaret Borsası’nın müştereken düzenlediği “Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni” SATSO Hizmet Kampüsü bahçesinde gerçekleştirildi.
Ödüllerin sahiplerini bulduğu öz...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]