Yıl:2021
Sayı:396
“İnsan Sağlığını da Ekonomiyi de Aşı Kurtaracak”
Sakarya iş dünyası çarkları çevirmek için gayret  ediyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında, hibrit olarak, meclis üyelerinin fiziki ve online katılımı ile gerçekleştirildi.
Olağan Meclis Toplantısına SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yö...     Haberin devamı...
Sektörel Sorunlar Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'nda Görüşüldü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği, yılda 2 kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2021 yılı ilk toplantısı pandemi tedbirlerine uygun olarak webinar platformu üzerinden gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akg&uu...     Haberin devamı...
Kafe ve Restoranların Açılması Mağduriyetin Telafisi Anlamında Şu Anda Yetersiz
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısı sonrası açıklanan pandemi tedbirleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Açıklanan kararlar içerisinde Sakarya iş dünyası adına en dikkat çekici karar ise ülke genelinde renk ayrımı olmaksızın kafe ve restoran işletmelerinin yüzde 50 kapasite ile hizmet vermesi kararı oldu....     Haberin devamı...
STK'lar ve Siyasiler Kapalı işletmeler için birlik oldular
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sakarya Esnaf ve Sanakarlar Odaları Birliği (SESOB) ve Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları COvid-19 vaka sayıları ve kapalı işyerlerinin mevcut durumu ile ilgili olarak Siyasi Partilerin il Başkanlarını ziyaret ettiler.
Söz konusu ziyaret programına; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SESOB Başkan Vekili Mehmet Yaşar Demirel, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı ...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan Berat Kandili Kutlama Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Berat Kandili vesilesiyle açıklamada bulundu.
Başkan Altuğ, Berat Kandili’nin tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın habercisi olan Berat Kandili’ni idrak edecek olmanın sevincini yaşıyoruz.
Berat Kandili de bizlere b...     Haberin devamı...
E-İhracatın Yol Haritası Amazon Örneği ile SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine yönelik "Uluslararası Pazaryerleri ve Mikro İhracat: Amazon.com" konulu online eğitim gerçekleştirildi.
E- İhracat Uzmanı Bora Önalan’ın sunumu ve çok sayıda SATSO üyesi firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde e-ticaret ve ihracatın gelişimi, amazon.com örneği, hesap açılışı, ürün girişi, pazarlama araçları ve mikro ihracat...     Haberin devamı...
Kişisel Verilerin Korunması Konusunda Merak Edilenler SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine yönelik “Kişisel Verilerin Korunması” seminer gerçekleştirildi.
Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Milletlerarası Kamu Hukuku Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Sezercan Bektaş' ın sunumuyla gerçekleştirilen " Kişisel Verilerin Korunması” konulu seminerde Türk hukukunda kişisel veri kavramı, kişisel verileri işlemenin temel ilkeleri ve şartları...     Haberin devamı...
SATSO'dan SASİAD'a Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminden oluşan heyet Sakarya Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar ve Doğan Çatalbaş iştirak ederken ev sahibi olarak da SASİAD Yönetim Kurulu Ümit Karayaka, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundular.
Ziyare...     Haberin devamı...
SATSO Üyelerinin Finansman Erişimine Vakıf Katılım Desteği
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, pandemi sürecinde üye odaklı finansmana erişime yönelik anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.
Covid-19 salgınının iş dünyası üzerinde yarattığı ekonomik baskıyı hafifletmek amacıyla salgının ilk günlerinden itibaren destek çalışmalarını yürüten SATSO, Vakıf Katılım Bankası ile de yeni bir finansman protokolüne imza attı.
Pandemi sürecinde ayrıca, Z...     Haberin devamı...
Sakarya'nın lojistikte rekabet gücü artıyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve beraberinde Müdür Yardımcıları Hasan Hüseyin Dinsever ve Lütfü Tayfur ile Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca ve Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy’u makamında ağırladı.
Ziyarette Sakarya’nın stratejik öneme sahip ko...     Haberin devamı...
İş dünyası kapalı işletmeler için tek ses oldu
Sakarya Kepenklerini Açmayı bekliyor
Sakarya’da pandemiye karşı tedbir amacıyla kapalı tutulan iş yerlerinin ayakta kalması adına iş dünyası temsilcileri tek ses oldu.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, ilin önde gelen ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelerek ildeki vaka sayıları ve tedbir amacıyla kapalı işletmelerin mevcut durumları hak...     Haberin devamı...
Sakarya'nın Vaka Sayıları ve Kapalı İşletmelerin Mevcut Durumu SATSO'da Görüşülecek
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Sakarya’nın COvid-19 vaka sayıları ve kapalı işyerlerinin mevcut durumu hakkında, ilin önde gelen ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirilecek.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantı 23 Mart Salı günü (yarın ) saat 13.00’te Sa...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]