Yıl:2020
Sayı:377
Yapılandırma Kanunu ile İş Dünyası Nefes Alacak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, kamu alacaklarına ilişkin yapılandırma kanunu teklifinin Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Devletin vergi ve SGK alacakları olmak üzere, oda aidatları, öğrenim kredileri, para cezaları gibi geniş ödeme imkanlarına sahip olacak yapılandırma kanunu Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından yürürlüğe girecek.
<...     Haberin devamı...
İşçi ile İşverenin Hak ve Sorumlulukları SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM) işbirliğinde  “İş Sözleşmesinin Kurulması, İşçi ve İşverenin Hak ve Borçları Online Eğitimi” gerçekleştirildi.
SATSO Üyelerinin katılımı ile webinar platformu üzerinden düzenlenen eğitim Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İl...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan 10 Kasım Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Altuğ, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyet...     Haberin devamı...
ÜTİK Yönetim Kurulu'ndan SATSO'ya Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK) Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar ile Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.
SATSO Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Çatalbaş da hazır bulundu.
Yeni bir oluşum olan ÜTİK&...     Haberin devamı...
Endonezya ile Ticari İşbirliği Gelişecek
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Endonezya Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Dr. Lalu Muhamad Iqbal ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Söz konusu ziyarette Sakarya başta olmak üzere iki ülke arasındaki ticari işbirliğinin daha da geliştirilmesi ve yatırımların artırılması konularında değerlendirmelerde bulunuldu.
SATSO Başkanı Altuğ ziyaretten duyduğ...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]