Yıl:2020
Sayı:367
BARTER (Takas) Sisteminin Gelişimi Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOBB ETÜ-SEM) işbirliğinde “BARTER (Takas) Sistemi Online Eğitimi” gerçekleştirildi.
SATSO üyesi firma temsilcilerinin katılımı ile webinar platformu üzerinden gerçekleştirilen eğitimde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kapusuzoğlu, gerçekleştirdiği sunu...     Haberin devamı...
J. Kd. Albay Aydın Kutlu'dan SATSO'ya İade-i Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı’na atanan J. Kd. Albay Aydın Kutlu’yu makamında ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SATSO Başkanı Altuğ, J. Kd. Albay Aydın Kutlu’ya yeni görevinde başarılar dileyerek SATSO tarihi, işleyişi, Sakarya için önemi ve ekonomik birçok konuda bilgiler aktardı.

Haberin devamı...

Kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılması memnuniyet verici
Kısa Çalıma Ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılması hususu 31 Ağustos 2020 tarih ve 31230 sayılı Resmi Gazetede iki ay süre ile uzatılması kararlaştırıldı.
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, kısa çalışma ödeneğinin Yeni Koronavirüs (Kovid-19) sürecinde iş dünyasını rahatlattığına dikkat çekerek “Kısa çalışma &o...     Haberin devamı...
KOOPERATİFÇİLİK OTOBÜSÜ SAKARYA'DA
Ticaret Bakanlığı kooperatifçiliği tanıtmak için Sakarya’da…Ticaret Bakanlığı 2020 yılında başlattığı, Kooperatifçilik Otobüsü olarak adlandırılan Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında bir hafta boyunca Sakarya’da kooperatif&cced...     Haberin devamı...
“Tarım ve Sanayi Entegre Olarak Büyümeli”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen “TSE COVİD-19 Güvenli Üretim, Güvenli Hizmet, Güvenli Turizm Belgesi ve Okulum Temiz” belgesi takdim töreninin ardından protokol heyeti Sakarya 1. OSB ve kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB projesinde birtakım incelemelerde bulundular.
İnceleme ziyaretlerine Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Ba...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]