Yıl:2020
Sayı:365
SATSO Üyelerine Yönelik E-Ticaret Seferberliği Eğitimleri Başladı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sabancı Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sakarya Uluslararası Ticareti Geliştirme Merkezi (SUTGEM) Projesi kapsamında SATSO üyelerinin uluslararası ticaret faaliyetlerini geliştirerek e-ticaret ve e-ihracat platformlarında söz sahibi olmalarını sağlamak adına “E-Ticaret Seferberliği Eğitim Programı” başladı.

Haberin devamı...

SGK Köprülü Kavşak çalışmasının kısa sürede tamamlanmasını temenni ediyoruz
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları başlatılan SGK Köprülü Kavşağı Projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Altuğ, SGK kavşağının köprü çalışması ile bölgenin trafik sıkışıklığına bir çözüm getireceğine inandıklarını belirterek çalışmanın ulaşımın düzenlenmesi açısından olduk&ccedi...     Haberin devamı...
21 yılda yeniden üreterek büyüdük
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 1999 Marmara Depremi’nin 21. yıldönümü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.
Başkan Altuğ, depremlerin bir felakete dönüşmemesi adına önlemlerin geç olmadan alınması gerektiği konusuna bir kez daha dikkat çekti.
Başkan Altuğ açıklamasında şunlara değindi; “Tam 21 yıl önce ülkemiz tarih...     Haberin devamı...
SATSO Üyesi Üretici KOBİ'ler KOBİGEL Projesi İle Dijitalleşmeyi Sürdürüyor
KOSGEB, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 2020 yılı içerisinde ilk proje teklif çağrısını gerçekleştirdi.
 “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı proje çağrısı ile yerli ve yetkin teknoloji geliştiricisi KOBİ envanterini genişletilmesi ve imalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısının arttırılması hedefleniyor. Haberin devamı...
Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında Sakarya'dan 18 Firma
İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında 2019 yılı sonuçlarına göre listeye girme başarısı gösteren firmalar belli oldu. İSO İkinci 500’ün üretimden satışları geçtiğimiz döneme göre yüzde 14,2 oranında artarak 137,5 milyar TL’den 157 milyar TL’ye yükselerek listedeki firmaların büyüme performansı bu sene de devam etti.
Haberin devamı...
SAMİKOP Genel Kurulu SATSO'da Gerçekleştirildi.
Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (SAMİKOP) 2019 Mali Yılı Olağana Genel Kurulu’nu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Söz konusu genel kurul toplantısına kooperatif üyelerinin yanı sıra Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat ...     Haberin devamı...
Doğru Yatırım Araçlarının Seçimi Online Olarak Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılı planlanan eğitim takvimi kapsamında üyelerinin sosyo ekonomik etkinliklerini artırma çalışmalarına devam ediyor.
Bu bağlamda SATSO tarafından TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atılım Murat moderatörlüğünde üyelere yönelik " Kriz Döneminde Yatırım Araçlarının Seçimi Ve Portföy Yönetimi " konul...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]