Yıl:2020
Sayı:348
Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi iş dünyasını umutlandırıyor
Covid-19 salgınına karşı hayata geçirilen ve iş dünyasının süreçten etkilenmemesi için oluşturulan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’, iş dünyasının taleplerine istinaden kapsamını genişletmeye devam ediyor.
İş dünyası umutla ve tedbirle çalışmaya devam ediyor
3 Nisan tarihi itibari ile paket kapsamında yeni taleplerin sonuçlanmasını değerlendiren Sakarya...     Haberin devamı...
Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sağlık çalışanlarına ve halk sağlığına destek olmak amacıyla bağış ve destek çalışmaları ile örnek olmaya devam ediyor.
SATSO Üyesi olan Ecoplas firması ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla koruyucu siperlik üretmeye başladı.
Ecoplas’tan 5 bin Koruyucu Siperlik

Haberin devamı...

Karasu Limanı'ndan Romanya'ya Ro-Ro Seferleri Başlıyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Karasu Limanından dış ülkelere gerçekleşen Ro-Ro seferlerine Romanya’nın Köstence Limanı’nın eklenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın her geçen gün lojistik kapasitesini geliştiren bir il olduğuna vurgu yaparak, “...     Haberin devamı...
SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı
Yeni tip Koronavirüsle (Covid-19) etkin mücadele kapsamında çok sayıda kurum ve kuruluş olduğu gibi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası da haftalık Yönetim Kurulu Toplantısı’nı online platform üzerinden yapmaya başladı.
Video konferans yoluyla yapılan toplantıya SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar SATSO Yönetim Kurulu Toplantı Odası’ndan katılırken Yönetim Kur...     Haberin devamı...
“Üyelerimizin sesi olmaya devam ediyoruz”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Covid-19 virüsü salgınına karşı üyelerden gelen taleplerin yerine getirilmesi amacıyla aralıksız çalıştıklarını dile getirerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Üyelerimizin taleplerini almaya devam ediyoruz
Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, “Bizler üst kuruluşumuz TOBB çatısı altında oda ve borsalar olarak ülkemizdeki iş dünyasının en büyük temsilcil...     Haberin devamı...
SATSO üyeleri COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışma örneği gösteriyor
Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgın sürecinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini desteklemek adına üretimin ve tedarik zincirinin devamlılığını sağlamaya yönelik çalışmalar yaparken; üyeler de bu sürecin kolay atlatılması için çalışmalar yaparak örnek oluyor.
Bu doğrultuda, 32. Meslek Komitesi’nden SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, sağlık sektöründe bu süre&c...     Haberin devamı...
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM Sağlık Çalışanları İçin Koruyucu Siperlik Üretti
Koronavirüs (COVİD-19) vakasının ülkemizde ortaya çıktığı ilk günden beri hem halk sağlığını korumak, hem de ekonomiye vereceği hasarı en aza indirmek üzere sürekli çalışmalar yürüten Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, hastanelerin bu süreçteki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir çözüm üretti.
SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ öncülüğünde yapı...     Haberin devamı...
SATSO'da Üye Aidatları Ertelendi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Covid-19 salgını sürecinde üyelerinin ekonomik mağduriyetini asgariye indirmek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimiyle, Ticaret Bakanlığı’nın izni doğrultusunda, Oda üyesi firmaların ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatı dört ay erteleme kararı aldı.
Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz
Gelişme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SATSO Yö...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]