Yıl:2020
Sayı:346
Yerel ekonomi Koronovirüse karşı direnmeli
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Koronavirüs salgını nedeniyle ilimizdeki yerel esnaf ve ticaret erbabının sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek bir açıklamada bulundu.
Başkan Altuğ,  ilimizdeki AVM’lerde faaliyet gösteren çbir çok ulusal markanın dükkanlarını kapattığını dile getirerek “Ulusal markalar ülke genelindeki aldıkları karara istinaden AVM’lerdeki faaliyetlerini geçici bir sür...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ; “Sakarya, tecrübesi ve potansiyeli ile demiryolu endüstrisinin gelişen yüzü olacak”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ)’ı ziyaret ederek yerli üretim raylı araçları yerinde inceledi.

Yakın zamanda, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi’nin bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) birleştirilerek ‘T&...     Haberin devamı...
Tedbirler iş dünyamıza nefes aldıracaktır
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronavirüs’le Mücadele Eş Güdüm Toplantısı’nın ardından Coronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı ekonomik paket ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Başkan Altuğ, açıklanan 21 maddelik ekonomi paketi kapsamında Sakarya iş dünyasının taleplerinin de yer aldığını belirterek “Sayın Cumhurbaşk...     Haberin devamı...
SATSO Üyelerine Online Hizmetlerden Yararlanma Çağrısı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Coronavirüs önlemlerine dikkat çekerek SATSO üyelerinin belge talepleri işlemlerinde Oda’ya gelmeye gerek kalmadan SATSO web sitesi üzerinden gerçekleştirebileceği çağrısında bulundu.
ÜYELERİMİZ ÖNCELİĞİMİZDİR
Başkan Altuğ, “Bugün dünyanın neredeyse her ülkesine yayı...     Haberin devamı...
“Geçilmez olan sadece Çanakkale değil, milletimizin cesaretidir”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Çanakkale Zaferi’nin Türk ve Dünya tarihinin seyrini değiştiren bir zafer olduğunu belirten Başkan Altuğ, mesajında şunlara değindi:
“Bugün İstiklal ve bağımsızlığımızın simgesi, dünya tarihine ...     Haberin devamı...
Ekonomiye Coronavirüs ayarı yapılmalı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, dünyada yaşanan Coronavirüs pandemisi ile ilgili alınması gereken ekonomik tedbirler hakkında değerlendirmede bulundu.
Başkan Altuğ, Türkiye'nin önlemler noktasında çok hızlı hareket ettiğini ve gereken bütün tedbirleri aldığını dile getirerek insan sağlığını korumak adına gerekli tüm tedbirlerin hassasiyetle uygulandığına dikkat çekti.

Haberin devamı...

Koronavirüs'ten Korunma Yolları SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten, çoğunluğunu sağlık, temizlik ve kozmetik ürünleri ticaretinde faaliyet gösteren firma temsilcilerinin oluşturduğu 15. Meslek Komitesi öncülüğünde, Yeni Koronavirüs ve Artmış/Artırılmış Endişelerimiz konulu seminer gerçekleştirildi.

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyol...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]