Yıl:2020
Sayı:345
Koronavirüs fırsatçılarına dikkat
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sorunu nedeniyle medikal ve gıda ürünlerinde yaşanan karaborsa ile fiyat artışı sorununa yönelik açıklamalarda bulundu.
Başkan Altuğ, “Küresel bir salgın, küresel bir halk sağlığı sorunuyla karşı karşıyayız. Çin’de başlayan ve dünyada 70’e y...     Haberin devamı...
Sakarya üreterek büyümeye devam edecek
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan  müşterek bir  toplantıda bir araya geldi.
İş Kur İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, iş dünyasının istihdam ihtiyacı ve Sosyal güvenlik ile ilgili çözüm bekleyen konular üzerine değerlen...     Haberin devamı...
Sakarya raylardan, açık sulara uzanan bir lojistik üs olacak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Karasu Demiryolu Projesi’nin tamamlanması ile Sakarya’nın lojistik, ekonomik uluslar arası ticaret anlamında büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Başkan Altuğ, “Şehir olarak, Karasu Demiryolu’nun tamamlanmasını uzun yıllardır bekliyoruz. Çünkü ekonominin lokomotifi lojistik anlamda da güçlü olmaktır.
...     Haberin devamı...
SATSO'da Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2020 yılı için planlanan eğitim takvimi kapsamında üyelere yönelik “Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi” eğitimi düzenlendi.
SATSO ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliği ile düzenlenen eğitim, KALDER eğitmenlerinden Tamer Tok gözetiminde ve üye firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Haberin devamı...

E- Ticarette bir örnek daha Sakaryalı firmalara anlatıldı: Alibaba.com
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Alibaba.com ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile “Alibaba.com ile E-Ticaret” konulu bir seminer programı gerçekleştirildi.
SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere SATSO Yönetim Kurulu Başka A. Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkan Yardımcısı Necmettin Kırık, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Ç...     Haberin devamı...
İş ve üretim alanında kadınlara daha çok yer açmalıyız
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.
Kadınlarımızın aydınlık bir toplumun teminatı olduklarını belirten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Hayatın her alanında üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, ülke olarak verimliliğimizin artırılmasında v...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]