Yıl:2020
Sayı:344
TÜRASAŞ'ın merkezi Sakarya olmalı
TÜRASAŞ’ın merkezi Sakarya olmalı
Geçtiğimiz günlerde, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi’nin bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi (TÜDEMSAŞ)’ın birleştirilmesiyle Türkiye Raylı Sitem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) kuruldu. TÜRASAŞ’ın merkezi...     Haberin devamı...
SATSO'dan Bilişim ve Yazılım Meslek Lisesi talebi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkan Vekili Necmettin Kırık, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdür Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Söz konusu ziyarette SATSO Sakarya’nın bir bilişim üssü olabilmesi adına Sakarya’da “Bilişim ve Yazılım Meslek Lisesi” ve mevcut meslek liselerinde motorlu araçlar teknolojisi ala...     Haberin devamı...
SATSO'da Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2020 yılı planlanan eğitim takvimi kapsamında, üyelere yönelik “ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi” eğitimi düzenlendi
SATSO ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliği ile düzenlenen eğitim, KALDER eğitmenlerinden Şeyda Keskin gözetiminde, üye firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.
SATSO eğitim salonunda gerçekleşen ve S...     Haberin devamı...
“Sizi ön plana çıkaracak şey iletişim becerilerinizdir”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin ticari gelişimine katkı sağlayan çalışmaların yanısıra ticari faaliyetleri destekleyici kişisel gelişim eğitim programlarına da devam ediyor.
Bu bağlamda SATSO Ali Coşkun Konferans Salonunda Devlet Tiyatrosu Sanatçısı, Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Adnan Erbaş’ın sunumuyla “ Mağazada, Satışta, Hizmette, İş Hayatında Etkili İletişim Semineri” gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen seminere, SATSO Meclis Üy...     Haberin devamı...
Türk İhracatçılara Avrupa yolunda “Amazon” Desteği
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile KOBİ’lerimize e-ihracat yolunda rehberlik etmek amacıyla “BiTıklaAvrupa” eğitim programı gerçekleştirildi.
SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, Boğazi&ccedi...     Haberin devamı...
Ömrü dolan malzemeler sanata dönüştü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine kültür sanat faaliyetleri kapsamında yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
SATSO Hizmet Binası fuaye alanında geçtiğimiz hafta açılan Sakaryalı Sanatçı Hamdi Çınar’ın atık ürünler, antika ve kullanma ömrü dolmuş malzemelerden oluşan “Müdahale” isimli sergisi sanatseverlerin ilgisi ile karşılandı.

Haberin devamı...

Sakarya iş dünyasından Garnizon Komutanı'na şehitlerimiz için Taziye Ziyareti
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya’daki sivil iş dünyası temsilcileri, toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile birlikte Garnizon Komutanı P. Komd. Albay Mustafa Köse’yi ziyaret etti.
Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, İdlib’de gerçekleşen hain saldırı sonrası Garnizon Komutanımıza baş sağlığı di...     Haberin devamı...
Sakarya İş Dünyasından Bahar Kalkanı Harekatına tam destek “BİZ HER TÜRLÜ ZORLUĞU AŞMASINI BİLEN BİR MİLLETİZ”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek amacıyla Sakarya’daki hür teşebbüs camiası temsilcileri, Oda ve Borsalar, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileri bir araya gelerek bir basın bildirisi yayınladı.
KATILANLAR

Haberin devamı...

SAKARYA İŞ DÜNYASI ORTAK BASIN TOPLANTISI DAVETİ
SAKARYA TİCARET VE SANAYİ ODASI EV SAHİPLİĞİNDE, SAKARYA HÜR TEŞEBBÜS CAMİASI, MESLEK KURULUŞLARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ KATILIMLARIYLA İDLİB’DE GERÇEKLEŞEN HAİN SALDIRI SONRASI ORDUMUZUN VE DEVLETİMİZİN YANINDA ODUĞUNU GÖSTERMEK VE DESTEK VERMEK AMACIYLA ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK. 2 MART 2020 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00’DE SAKARYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (SATSO) HİZMET BİNASI’NDA YAPILACAK.
SÖZ KONUSU BASIN TOPLAN...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]