Yıl:2020
Sayı:341
Başkan Altuğ, Sinerji Grubu Toplantısına katıldı
Sakarya’daki Kamu Kurumları, Üniversiteler, Meslek Odaları ve Örgütleri ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinden oluşan Sakarya Sinerji Grubu, istişare toplantısında bir araya geldi.
Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün...     Haberin devamı...
SATSO'da Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Beykoz Üniversitesi işbirliğiyle “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” eğitimi gerçekleştirildi.
Toplam 5 modülden oluşan ve 1.5 ay sürecek olan eğitimin ilk modülü SATSO eğitim salonunda Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu Genel Sekreteri Mehmet Murat Şentürk ile Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ezgi U...     Haberin devamı...
“KOBİ'lerimiz daha fazla desteği hak ediyor”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları Ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) VE Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile “KOBİ’lere Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.
...     Haberin devamı...
“İş dünyasında doğru değerlerle ilerlemelisiniz”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu ve Patronlar Platformu Sakarya Grubu işbirliği ve SASAYDER desteği ile ‘Satınalma Zirvesi’ gerçekleştirildi.
Söz konusu Satınalma Zirvesi’nin onur konuğu Nef Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, oldu.
Yaklaşık 80 firmanın stand açtığı ve 200’e yakın ziyaret&ccedi...     Haberin devamı...
KOBİ'lere Verilen Destekler SATSO'da Anlatılacak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile “KOBİ’lere Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” konulu bir seminer gerçekleştirilecek.
13 Şubat...     Haberin devamı...
Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de kamulaştırma çalışmaları başlıyor
Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için kamulaştırma kapsamında ön çalışmalar tamamlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu Yararı Kararı alındı.
Geçtiğimiz hafta Bakanlık tarafından onaylanan Kamu yararı kararı ile Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma çalışmaları başlayacak.
Ferizli İlçesi, Abdürrezzak, S...     Haberin devamı...
SATSO'da İhracatta E- Pazarlama Eğitimi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılı için planlanan eğitim takvimi kapsamında, “İhracatta E- Pazarlama” eğitimi düzenlendi.
SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim, İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Zeynep İyiler gözetiminde gerçekleştirilmiş olup, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkan Yar...     Haberin devamı...
Güneş Enerjisinin Geleceği SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstri Derneği (GENSED) işbirliğinde, Endüstriyel Çatılarda Güneş Enerjisi Santrali Uygulama Fırsatları Semineri gerçekleştirildi.
SATSO Toplantı Salonunda gerçekleşen ve SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Dünya, Meclis Üyeleri Adnan Borazancıoğlu ve Lütfi Sunman, GENSED Genel ...     Haberin devamı...
ABD, yatırım için Sakaryalı firmaları davet etti
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile “ABD Firmaları ile İş Yapmak, Finansman Programları ve ABD’de Nasıl Yatırım Yapılır?” konulu toplantıya ev sahipliği yaptı.

SATSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, ABD İstanbul Başkonsolosu Darie Darnell, Ticaret Konsolosu John Cornad...     Haberin devamı...
Sakarya ve ABD ekonomik ilişkileri görüşüldü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Amerika Başkonsolosu Daria Darnell, Ticaret Konsolosu John Coronado ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Söz konusu ziyarete Başkonsolos Darnell ve heyetinin yanı sıra, SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Ali İhsan Güneş ve Komisyon Üyeleri, Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz...     Haberin devamı...
Sakarya iş dünyasına Gagavuzya'da yatırım daveti
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Gagavuzya Özerk Yeri Cumhurbaşkanı İrina Vlah’ı konuk etti.
SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Müftüoğlu, Mevzuat Komisyonu Başkanı Hayrettin Kovacıoğlu, Meclis Üyeleri; Nihat Cinoğlu ve Ahmet &Cce...     Haberin devamı...
Mısır üreticileri mağdur olmasın
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Mısır Sakarya için endüstriyel anlamda da kullandığımız bir tarım ürünüdür. Mısır üretimi hem toprak koşulları, hem de katma değer anlamında önemlidir ve münavebe şartı aranmadan desteklerden faydalanmalıdır.” dedi.
2020 yılında Sakarya’da desteklenecek tarım ürünleri Ocak ayı itibariyle açıklandı.

Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]