Yıl:2019
Sayı:335
SATSO komisyon ve kurulları müşterek toplantıda bir araya geldi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten komisyon ve kurul başkanlarıyla bir araya geldi.
SATSO bünyesinde faaliyet gösteren komisyonların çalışmaları, projeleri ve planlanan faaliyetleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldığı toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı ...     Haberin devamı...
İş Dünyası'ndan Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce'ye ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Hasan Saka ve beraberindeki heyet Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti.
Söz konusu ziyarette şehrin sosyo ekonomik durumu üzerine değerlendirmeler yapılarak sivil toplum kuruluşları ve şehir erklerin...     Haberin devamı...
SATSO heyeti Rusya'nın mobilya sektörünü yakından inceledi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten 26. Meslek Komitesi (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri), SATSO Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ve Doğu Marmara ABİGEM temsilcilerinden oluşan heyet, Rusya’daki, Mebel Moscow Mobilya Fuarı’na katıldı.
Metal, mekanik ve mobilya sektöründe önemli bir yere sahip olan Byransk bölgesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden SATSO heyeti, Sa...     Haberin devamı...
SATSO Tek Durak Hizmet binalarında sona geliniyor
SATSO tarafından üyelerinin tek bir kampüs içerisinde bütün ihtiyaçlarını karşılamak, işlemlerini daha rahat yapabilmelerine imkan sağlamak amacıyla başlatılan hizmet binası inşaatları tamamlanıyor.
Yaklaşık bir yıldır inşaatı devam eden hizmet binalarının tamamlanması ile üyelere sunulan hizmetlerin daha kolay ve hızlı hale gelmesi hedefleniyor.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çağın ...     Haberin devamı...
Prof. Dr. Mustafa İsen Muhacir Köyünün Hikayesi; Nalköyü Kitabını SATSO İçin İmzaladı
Geçmiş Dönem Kültür Bakanlığı Müsteşarı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve geçmiş dönem Sakarya Milletvekili ve bugün SATSO Danışmanı olan Prof. Dr. Mustafa İsen’in, ‘Nalköyü’ adlı yeni kitabının imza töreni SATSO’da gerçekleşti.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Yerel Kültür Derneği işbirliğinde, SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Ak...     Haberin devamı...
Kasım Meclisinde gündemi değerlendirdiler "E-TİCARETE YÖNELMELİYİZ"
 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı olağan meclis toplantısında meclis üyeleri sektörel sorunları ve şehir gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
Gündem maddelerini meclis üyelerince görüşüldüğü toplantıda meslek komitelerinin sorunlar ve dilek temenniler bölümünde kürsüye gelen meclis üyeleri, sektörlerinin problemleri ile şehir ve ekonomi dünyasına ait görü...     Haberin devamı...
OSB'lerde çevre ve insana zarar veren her uygulamaya karşıyız
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1166 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Eylül ayı Kat’i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Vahap Gün’ün sunumunun ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tas...     Haberin devamı...
Geleceği Yazan Kadınlar Projesi'nde Sakarya'ya üçüncülük gururu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Turkcell  tarafından hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar" Projesi, Türkiye finalinde Sakarya’dan Büşra Göral’ın ‘Digi-Tar’ Projesi Türkiye üçüncüsü oldu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde gerçekleştirilen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin Final ve Ödül Töreni İstanbul’da ...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]