Yıl:2019
Sayı:319
İvme finansman paketi SATSO'da anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda imalatçı ve ihracatçı şirketlere destek sağlayacak olan "İvme Finansman Paketi, Ekonomik Değer Kredisi ve Kredi Kayıt Bürosu" ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Ziraat Bankası yetkilileri tarafından gerçekleştirilen “İvme Finansman Paketi, Ekonomik Değer Kredisi” bilgilendirme toplantısı SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş’ın ev sahipliğinde üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantı...     Haberin devamı...
Unutmadık Unutturmayacağız
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümü vesilesiyle bir açıklama yaptı.
Türk Milleti'nin vatan sevdasının ölçülemez derecede olduğunu belirten Başkan Akgün Altuğ şunları dile getirdi.
" Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Güc...     Haberin devamı...
İSO İkinci 500 sanayi kuruluşu araştırmasında 14 SATSO Üyesi
İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının 2018 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, İSO İkinci 500 şirketleri, 2017 yılının ardından 2018 yılında da üretimden net satışlarda yüksek bir performans sergiledi.
İSO ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında Merkezi Sakarya’da olan 4 firma, şubesi Sakarya’da olan 10 firma olmak üzere toplam 14 firma yer almaktadır.
Haberin devamı...
Tübitak-Teydeb Destekleri SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜBİTAK Marmara Teknokent işbirliğinde, "TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Tübitak - Teydeb Destekleri Tanıtım Programı" SATSO’da gerçekleştirildi.
SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TÜBİTAK Marmara Teknokent yetkilileri ve çok sayıda firma temsilcisi iştirak etti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Sa...     Haberin devamı...
SATSO'da "Lojistik Yönetimi" Eğitimi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) 2019 yılı için planlanan eğitim takvimi kapsamında, üyelere yönelik "Lojistik Yönetimi" eğitimi düzenlendi.
SATSO ve KALDER iş birliği ile düzenlenen eğitim, KALDER eğitmenlerinden Prof. Dr. Mehmet Tanyaş gözetiminde gerçekleşti.
Gerçekleşen eğitimde taşımacılık, depolama, lojistik kavramlarının yanı sıra müşteri hizmetinin lojistik açıdan önemi, lojistik maliyetler, temel lojistik faaliyetler ve dış kaynak kullanım...     Haberin devamı...
SATSO komisyonları Invest in Prizren programına katıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ihtisas komisyon başkanları Prizren Belediye Başkanının daveti üzerine yatırım fırsatlarının ele alındığı İnvest in Prizren programına iştirak ettiler.
Söz konusu programa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Ali İhsan Güneş, Ticareti Araştırma Ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Sanayii Araştırma ve Geliştirme Komisyonu Başkanı Turgay Çelik, Turizm Ko...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]