Yıl:2019
Sayı:315
SATSO 102. Yıl Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini buldu
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Kültür Komisyonu’nca projelendirilen ‘Sakarya’da Ticaret ve Sanayi konulu Fotoğraf Yarışması ödül töreni SATSO’da gerçekleştirildi.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir başta olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürü Faz...     Haberin devamı...
Bayram alışverişi için kendi şehrimizi tercih edelim
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların bayram alışverişlerini ilimiz tüccarlarından yapmaları konusunda çağrıda bulundu.
Başkan Altuğ, bayram öncesi yaptığı açıklamada yerel firmalarımıza sahip çıkmak ve kenetlenmek adına alışverişlerin Sakarya’dan yapılması konusunda öneride bulunarak tüccarların da Sakarya halkına gereken özeni göstereceklerine inandığını ifade etti.
Başkan Altuğ a&cc...     Haberin devamı...
Meclis üyeleri fuar alanı ihtiyacını dile getirdi
SATSO ilin KDV iadelerinden kaynaklı gelir açığını gidermek için gayret ediyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı meclis üyelerinin katılımı ile Meclis Başkanı Talip Kuriş’in yönetiminde gerçekleştirildi.
Mali Destek Programları
Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda Y&...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan Kadir Gecesi Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadir Gecesinin en faziletli ve kutsal gecelerden biri olduğunu belirterek bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin önemine vurgu yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “ Mübarek Ramazan Ayı’nın sonlarına yaklaşırken kutsal Kadir Gecesine kavuşmanın heyecanını yaşıyor ve bu kutsal gecenin hepimizin kalbine ışık saçmasını diliyorum.
Kadir Gecesi ina...     Haberin devamı...
SATSO Meclisi'nde şehir gündemi değerlendirildi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1160 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Nisan ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu, Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Vahap Gün’ün sunumunun ardından oylanarak, meclis tarafından tasdik edildi.
Meclis Toplantı...     Haberin devamı...
SUBÜ İLK PROTOKOLÜNÜ SATSO İLE İMZALADI: 3+1 VE 7+1 PROTOKOLÜ İMZALANDI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında üniversite sanayi işbirliği kapsamında lisans ve ön lisans öğrencilerinin firmalarda uygulamalı eğitim alabilmeleri ve işyeri uygulamasına yönelik 3+1 ve 7+1 Projesi protokolü imzalandı.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık arasında SATSO’da imzalanan 3+1 ve 7+1 Projesi Protokol töreninde, projenin ilk gün...     Haberin devamı...
SATSO FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ CUMA GÜNÜ YAPILIYOR
Sakarya’nın gelişen sanayisi ve ticaretini, sosyal değişimi; sanayileşmenin getirdiği alışveriş halleri, fabrika ve imalat aşaması görüntüleri, sanayileşmeyle birlikte gelen sosyolojik gelişmeleri kadrajlarında ölümsüzleştiren fotoğrafçılara ödülleri SATSO’nun 102’nci kuruluş yıldönümü olan 31 Mayıs Cuma günü saat 14.00’de verilecek.
Jüri üyeleri Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Fotoğraf Sanatçısı, Merkez Bankası M...     Haberin devamı...
BASIN DUYURUSU Altuğ; “Ekonomimize değer katan iş dünyamızla gurur duyuyoruz”
İSO İlk 500’de Sakarya’dan 36 Firma
İstanbul Sanayi Odası tarafından, 1993 yılından bu yana  her yıl  yapılan ülkemizin ilk 500 sanayi kuruluşu çalışmasının   2018 yılı sonuçları açıklandı.  Açıklanan veriler göre bu yıl ilk 500 listesinde Sakarya’dan 36 firma yer aldı.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, İstanbul Sanayi Odası tarafından (İSO) ilk 500 büyük sanayi kuruluşunu...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]