Yıl:2019
Sayı:306
MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren mimarlık ve mühendislik Komitesi (18. Meslek Komitesi)  geçtiğimiz ay gerçekleştirdikleri çalıştay neticesinde çıkan sonuçlara neticesinde şehir merkezindeki sektörel sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik Adapazarı İlçesi Belediye başkan adayları ile bir araya geldi.
Toplantıya SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, AK Parti Sakarya Milletvekili Ç...     Haberin devamı...
Plastik teknolojisi mesleki eğitim işbirliği protokolü imzaladılar
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı.
Söz konusu protokolle ilk olarak Sakarya’da plastik teknolojisi alanında sektörün ihtiyacı doğrultusunda, nitelikli işgücünün yetiştirilmesi amaçlanıyor.  
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu plastik ve kauçuk imalatçılarının ...     Haberin devamı...
Sakarya Yüksek İstişare Kurulu ikinci toplantısını yaptı
Sakarya YİK’in konuğu Yüce oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde tüm illerde 5174 sayılı Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84’ncü maddesine uygun şekilde oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu Sakarya ayağında SATSO yönetimi ile ikinci toplantısını gerçekleştirdi.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ...     Haberin devamı...
İş Dünyamıza Güveniyoruz Üye ziyaretlerinde ana tema istihdam seferberliği
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu üyeleri istihdam seferberliği ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yapmak üzere üye ziyaretlerine devam ediyor.
İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda ekstra hassasiyet gösteren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ,   üyeleri ziyaret ederek seferberlik kapsamında, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün ar...     Haberin devamı...
SATSO Meclisi TOBB Seminerlerini tamamladı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, TOBB tarafından düzenlenen, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı.
 İki grup halinde seminere katılan meclis üyelerinin ikinci grubu 28 kişi ile eğitimler katıldı. Üç gün süren seminerde, TOBB faaliyetleri ve çeşitli konularda uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.
SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yüksel Avşar ve Cem Gün ile Yönetim Kurulu ve meclis üyelerinin k...     Haberin devamı...
SATSO ve MEM Edurotech Robot Yarışması'na hazırlanıyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Edurotech Robot Yarışması düzenlenmesine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.
EduRoTech Robot Yarışması ile geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızın erken yaşlarda keşfedilmesi ve var olan yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası b&uu...     Haberin devamı...
İstihdam Seferberliği SAGİF Fuarı ile taçlandırılacak
Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF-2019), bu yıl 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Kent Meydanında düzenlenecek.
Her yıl “İş-Sizi Arıyor” ana teması ile düzenlenen istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak belirlendi.
SAGİF 2019 İstihdam Fuarı ile ilgili işbirliği protokolü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle imzalandı.
İŞ ARAYANLARA DUYURULUR; BURADA İŞ ...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan 18 Mart Açıklaması
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Altuğ yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Vatan toprağını canından aziz bilmiş, kendisinden kat kat fazla olan düşmana aman vermemiş, en zor şartlar altında bize bu vatanı emanet etmiş bir neslin evlatları olmaktan gurur duyuyoruz. Sahip olduğumuz milli ruh, inanç ve bağlılık, T&uu...     Haberin devamı...
BURASI SAKARYA BURADA İŞ VAR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ile bir araya gelerek 2019 İstihdam Seferberliği 2019 teşviklerinin detayları ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlediler.
SATSO’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Altuğ, kamuoyunun bu konuda yeterince bilgilenmesi ve teşviklerden iş dünyasının mümkün olduğunca fazla faydalanabilmesi, bu fırsatı değer...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]