Yıl:2019
Sayı:304
Başkan Altuğ'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Kadınların gücünün, medeniyetin göstergesi olduğunu ifade eden Başkan Altuğ, “Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahiptir.  Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildi. Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşundaki destanla...     Haberin devamı...
Sakarya'da 'İstihdam Seferberliği' başladı İstihdam Teşvikleri SATSO'da Anlatıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde İŞKUR, SGK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile  “Burası Sakarya Burada İş Var” ana temalı istihdam destekleri, istihdam artırıcı teşvikler yanında istihdamın korunmasına yönelik programların da sunumunun gerçekleştiği bilgilendirme toplantısı iş dünyası tarafından ilgi ile karşılandı.
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya, İstihdam Seferberliği ve teşvik paketleri hakkında bilgi ver...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ islam âleminin Regaip Kandilini kutladı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Regaip Kandili dolayısı ile mesaj yayınladı.
Başkan Altuğ yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Regaib kandili, başta mübarek Ramazan olmak üzere üç ayların da habercisidir. Bu aylar öncelikle kendi iç huzurumuz, sonra da toplumsal huzur, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi açısından çok önemlidir. Regaib kandilinin de bu an...     Haberin devamı...
Seracılık ihtisas OSB ulusal nitelikte bir çalışma olacak
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ak Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nu makamında ağırladı.
(SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sakarya’nın güçlü bir lobi ile daha da gelişeceğine ve mevcut potansiyelini aktif bir şekilde değerlendireceğine vurgu yaptı.
Başkan Altuğ ve Sakarya Milletvekili Sofuoğlu, Sakarya’nın ekonomik ge...     Haberin devamı...
Şehrin sorunları ile ilgili rapor adaylara sunuldu
Bir aydır devam eden Meslek Kuruluşları ile yapılan şehrin sorunlarına yönelik istişare toplantıları tamamlanarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına sunulmak üzere bir rapor haline getirildi.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve mesleki kuruluşların başkanlarının bir araya gelerek Sakarya’nın öncelikleri, sorunları, çözüm önerileri ile ilgili detaylı bilgilerin, büyükşehir belediye başkan a...     Haberin devamı...
Vergi bilincini artırmalıyız
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik ve vergi dairesi müdürleri 30. Vergi Haftası dolayısıyla Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’u makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,  Vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğuna işaret ederek, vergi bilincini arttırma noktasında yapıla...     Haberin devamı...
Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları Başkanlarını Seçti
Geçtiğimiz hafta SATSO bünyesinde gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sakarya Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerinin ardından kurullar başkanlarını da seçti.
Listelerin kesinleşmesinin ardından İcra Kurulu Üyeleri, yaptıkları ilk gündemli toplantıda kendi aralarında başkan ve başkan yardımcılarını seçerek görevlerine başladı.
Buna göre TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi yola Zehra Dirim ile ...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]