Yıl:2019
Sayı:304
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ; ‘Çark su terazisi ve motoru kültürel simge olarak şehre kazandırılmalı'
 Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A. Akgün Altuğ; Şubat Meclisi’nde gündeme gelen Çark’taki su terazisi ve tarihi çarkın Millet Bahçesi Projesi’nde yer almasını istedi.
 Başkan Akgün Altuğ;   “Meclis Üyemiz Adnan Borazancıoğlu’nun  “Kültür simgeleri, orada yaşayanların coğrafyadaki varlık mühürleridir. İlimizde bulunan 1700’lü yıllardan k...     Haberin devamı...
SATSO Başkanı Altuğ'dan İstihdam Seferberliğine Destek Çağrısı “Sakarya farkını gösterecek”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO üyelerini "İstihdam Seferberliği 2019" kapsamında uygulanan desteklerden yararlanmaya çağırdı.
SATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında İstihdam Seferberliği 219 Programı ile ilgili detaylı bilgi veren Başkan Altuğ İstihdam Seferberliği Programını oldukça önemsediklerini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısının ardından TOBB'un "Burası Türkiye B...     Haberin devamı...
SATSO'nun faaliyetlerini ve işleyişini öğrendiler
SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi 10. Sınıf öğrenci ve öğretmenleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ tarafından karşılanan öğrenciler, Odanın işleyişi ve görevleri hakkında bilgi edindiler.
SATSO Meclis Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Başkan Altuğ, öğrencilere çağın gereklerine göre şekil almak ve donanım kazanmaları gerekti...     Haberin devamı...
SATSO Meclisi'nde gündem şehir merkezindeki ticaret ve kent kimliği oldu
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Meclis toplantısında meclis üyeleri sektörel sorunları ve şehir gündemi ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında toplanan Şubat Ayı meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un açıklamalarının ardından meslek komitelerinin sorunlarının görüşülmesi maddesinde, meclis üyeleri sektörel sorunlarını anlattılar
Meslek komitelerinin sorunlarının görüş&uu...     Haberin devamı...
SATSO daha yaşanabilir bir Sakarya için çalışıyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1157 nolu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ocak ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu’nun Hesap İnceleme Komisyonu Başkanı Vahap Gün tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis tarafından tasdik edildi.
Yö...     Haberin devamı...
Sakarya Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulu'nu seçti
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları İcra Komitesi asil ve yedek adaylarını seçti.
TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi  ile Sakarya Genç Girişimciler İcra Komitesi Seçimleri SATSO hizmet binasında gerçekleştirildi.
Kadın ve Genç Girişimcilerin tek liste olarak girdiği seçim sonuçlarına göre 14 kişiden oluşacak İcra komitesi asil ...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan ‘İstihdam Seferberliği 2019 Programı'na Destek
İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapıldı.​
Toplantıya, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da iştirak etti.
Başkan Altuğ, “İs...     Haberin devamı...
2019 yılı girişimcilik eğitimleri başlıyor
Girişimci adayları için, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM Doğu Marmara) arasında 2019 yılı için 1.250 kişiye yönelik Girişimcilik eğitimi ile ilgili protokol imzalandı.
Protokol İmza Törenine SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, İş- Kur İl Müdürü Tekin Kaya ve Doğu Marmara ABİGEM Genel...     Haberin devamı...
Sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı

“18. Meslek Komitesi Mimarlık ve Mühendislik Çalıştayı”nda konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “Biz, SATSO olarak bu şehrin derdiyle dertleniyor, çözümünü arıyoruz. Bir meslek kuruluşu olduğumuz kadar üyelerimizin kente yayılımı itibariyle de her konuda sorumluluk hisseden bir sivil toplum örgütüyüz.”
İLK KOMİTE ÇALIŞTAYI...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]