Yıl:2019
Sayı:299
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR başkanlığında, Türkiye İş Kurumu Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanı Volkan ÖZ, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. İlin istihdam ve mesleki eğitim toplantılarının oluşturulması amacıyla toplanan Kurulun 2019 yılı birinci olağan Ocak ayı toplantısında ilin istihdam verileri değerlendirildi.

Sakarya'da 26.317 kişi İŞKUR vasıtası ile iş sahibi oldu.

Haberin devamı...
GÜNDEM SAKARYA'NIN İŞGÜCÜ İHTİYACI
Sakarya Sinerji Kurulu Toplantısı’nda bugün  Sakarya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayır ve İŞ KUR Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanı Volkan Öz’ün, ilimizdeki sanayici ve STK’ların  katılımlarıyla  sorunlar ele alındı. SATSO Başkanı A.Akgün Altuğ Sakarya’nın işgücü ihtiyacının gelecekte artacağını belirterek kurumların konuyla ilgili ortak çalışmalar yapması gerektiğini belirtti.
Sakarya Uygulamalı Bilimler &Uu...     Haberin devamı...
TOBB Ekonomi Şurası'nda sorunlar ve çözüm önerileri iletildi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, TOBB Ekonomi Şurası programına katılarak Sakarya’nın sorunlarını iletti.
KATILANLAR
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Alba...     Haberin devamı...
SATSO'DAN OTOPARK PROJESİ BEKLENTİSİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ,  üyelerden gelen talep doğrultusunda seçim döneminde dile gelmesi istenen sorun ve çözüm beklentileriyle ilgili görüşlerini zaman zaman kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.
 SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu’nun ve meclis üyelerinin “Alışverişini Kendi Şehrinden Yap’’ yönünde çalışmaları bulunduğunu ve bu konuda önemli farkındalık geliştirdiklerini ...     Haberin devamı...
Üçbin TL'nin altındaki TV'lere 9 taksit
Resmi Gazete'de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12/B maddesinin ikinci fıkrasında yapılan değişiklikle fiyatı üç bin Türk Lirası'nın altında olan televizyon satışlarında banka kartları ve kredi kartlarına dokuz ay taksit uygulanacak.
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz aylarda sıkç...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan öğrencilere yarıyıl tatili mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  A. Akgün Altuğ, il genelinde karne heyecanı yaşayan öğrencilere ve öğretmenlerine yayınladığı mesajla iyi tatiller diledi.
Başkan Altuğ açıklamasında “ 2018-2019 yılı birinci dönemini tamamlarken öncelikle anaokulundan üniversiteye kadar tüm kademelerde eğitim gören değerli öğrencilerimizi kutluyor, emeklerinden dolayı yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerim...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]