Yıl:2019
Sayı:298
DİJİTAL DÖNÜŞÜM E-TİCARET VE E-İHRACAT'I ANLATACAKLAR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde Dijital Dönüşüm E-Ticaret ve E-İhracat eğitimi düzenlenecek.
SATSO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek eğitimin temel amacı; KOBİ’lerimiz için dijital dünya da iş yapabilme ve e-ticaret ekosisteminin onlara sağlayacağı faydaların farkındalığını arttırmaktır.
E- Ticaret Merkezi G...     Haberin devamı...
Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi İşbirliği Protokolü İmzalandı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi”  diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi”  işbirliği Protokolü İmza Töreni gerçekleştirildi.
Projenin ilerlemesi ve inşaat sürecine geçilecek olması sebebiyle nedeniyle projenin işbirliği protokolü SATSO ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalandı.
PROTOKOL Haberin devamı...
SATSO ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NDE BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
SATSO Medya Buluşmaları kapsamında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlenen istişare toplantısında konuşan Başkan Altuğ, “Bizim şehrimizin adı ‘Adapazarı’. Ticareti de çok iyi bilen bir kültür mirasını bugünlere taşıdık. Geçmişinde ‘pazar’ olan bir kentin bugününde de ticaret ve sanayi çok önemli yer tutuyor.”dedi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası basın mensupları ile fik...     Haberin devamı...
Nefes Kredisi'nde yüzde 45'lik fon üyelerin kullanımını bekliyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası  (SATSO)  tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde üyelere verilen Nefes Kredisi devam ediyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) finansman desteği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla düzenlenen Nefes Kredisi’nde yüzde 45 oranındaki fon üyelerin kullanımını bekliyor.
Konu ile ilgili Aralık ayı Meclis Toplantısında bilgi veren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ &Uum...     Haberin devamı...
SATSO Heyeti'nden İl Başkanı Tever'e Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan SATSO heyeti, Ak Parti İl Başkanlığı görevine atanan Yunus Tever’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’e yeni görevinde başarılar dileyerek “SATSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeliği yapmış iş dünyasını yakından tanıyan, aramızdan bir ismin temsi...     Haberin devamı...
“Fikirsepeti Platformu”na yoğun ilgi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Oda bünyesinde kurulan Sanayi ve Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen  “Fikir Sepeti” platformu hizmet vermeye başladı.
SATSO resmi sitesi üzerinden fikirsepeti.satso.org.tr sayfasından ulaşılabilen platforma yoğun ilgi gösteriliyor.
Yenilikçi, farklı alternatifleri yatırım alanında değerlendirmeye açık, vizyon...     Haberin devamı...
“KDV ve ÖTV'de indirimlerin 3 ay uzatılması olumlu yansıyacak”

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:
“2018 yılında yaşanan döviz kuru yükselişine ve enflasyonun kontrol altına alınmasına ciddi katkıları olan ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’nin 2019 yılında da aynı kararlılık ve güçlü bir şekilde desteklenerek devam edeceğine inanıyoruz.
Reel sektörden finans sektörüne, kamudan va...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ alışverişlerde yeni döneme dikkat çekti: Plastik poşet devri bitiyor
Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik düzenlemelerin yer aldığı ve daha önce Resmi Gazete’de yayımlanan “Çevre Kanunu Değişikliği Kanunu”ndaki ‘Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar’ ile ilgili uygulama yürürlüğe girdi.
Kanundaki değişiklik kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Birliği mev...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]