SATSO KGK ‘DAN GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK…

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen İş Arama İş Kur Projesi kapsamında SATSO öncülüğünde gerçekleştirilen Girişimcilik Kurslarına katılarak KOSGEB’ten projesi onaylanan ve kredi desteği alan Esra Akıcı’yı yeni işyerinde ziyaret ettiler.

SATSO Girişimcilik Kurslarına katılarak KOSGEB’in İşletme Kuruluş Desteğini alarak Sabun Dünyası’nı kuran Esra Akıcı ‘yı tebrik eden Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı İffet Hacıeyüpoğlu, kurulduğu günden itibaren ilimizdeki girişimci ve girişimci adayı kadınlara destek olmayı ve ilimizdeki kadın girişimci sayısını arttırarak ekonomiye katma değer sağlamayı hedefledikleri ifade etti.

SATSO Girişimcilik Kursu’na bir yerel gazetede okuduğu haberle katılmaya karar verdiğini anlatan Esra Akıcı Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine iş kurma süreçleri ve sabun üretiminin incelikleri konusunda detaylı bilgiler verdi. Akıcı “KOSGEB’ten destek almasaydım bu kadar cesaretle iş kuramazdım. Bu anlamda bugün geldiğim noktada hem SATSO hem de KOSGEB’in değerli katkılar var. Kadın Girişimciler Kurulu’na da benim gibi fikri olan kadın girişimcileri destekledikleri için teşekkür ediyorum” dedi. Gelecek hedefleri hakkında da Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine bilgi veren Akıcı “Türkiye’de doğal sabunu üretimi yoğun değil, doğal sabun üretiminde marka olmak istiyorum. Sabun Mutfağı olarak önce tüm Marmara bölgesine, sonra ülke geneline ve daha sonra da ihracata yönelmek hedefindeyim.” dedi.

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı İffet Hacıeyüpoğlu kadın girişimcilerin iş yaşamında aktif rol alabilmeleri ve işletmelerini açtıktan sonra da varlıklarını devam ettirebilmelerinin de çok önemli olduğunu dile getirerek “Girişimcilik sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı da beraberinde getirir. Girişimcilik bir ruhtur, sanat gibidir. Herkes potansiyel girişimci ruhu ile doğuyor ve daha sonra bunu geliştirebiliyorsunuz, üç girişimci ruhu olanlar iki geliştirince beş oluyorlar beş olan lar iki geliştirince yedi oluyorlar. Zamanla, mekanla, örselenen girişimcilik ruhu teşviklerle de arttırılabiliyor. Bizim kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptığımız çalışmalar da bu yönde.  Tükettiğinden fazla üretebilmek çok önemli. Bu bağlamda Girişimci kadınlarımızı işlerini geliştirmeleri ve piyasa koşullarında ilerleyebilmeleri için desteklemeye hazırız. ”dedi. 

SATSO Kadın girişimciler Kurulu Üyeleri kendi iş tecrübeleri ile ilgili paylaşımlarda bulunarak bir dayanışma örneği gösterdiler.

ANA SAYFA../say80/ANA_SAYFA.htmlshapeimage_4_link_0
ANA_SAYFA.html