Dış Ticaret Bülteni

Ürdün Sanayi Rehberi
İlgi : Ticaret Bakanlığı'nın 23.03.2022 tarihli ve 73125491 sayılı yazısı.
İlgide kayıtlı yazıda, Ürdün'ün Ankara Büyükelçiliği'nden alınan bir Nota'ya atfen; Amman Sanayi Odası'nın, Ürdün'ün sanayi ürünlerini tanıtmak ve ilgili üreticilere ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla Arapça ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırladığı Ürdün Sanayi Rehberine, Amman Sanayi Odası'nın ( www.aci.org.jo ) web sayfasında bulunan sanayi rehberi sekmesi üzerinden ulaşılabileceği bildirilmektedir.

Türkiye-Pakistan Sağlık İş Forumu ve Kozmetik Fuarı Hk
İlgi : Uluslararası Sağlık Hizmetleri A. Ş.'nin (USHAŞ) 22.03.2022 tarihli yazısı.
İlgi yazıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın himayelerinde ve Uluslararası Sağlık Hizmetleri A. Ş.'nin (USHAŞ) organizasyonu ile, PAKMEDICA Medikal Sağlık ve Kozmetik Fuarı ve Türkiye-Pakistan Sağlık İş Forumu'nun, 12-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Pakistan'ın Lahor şehrinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Fuarın Ticaret Bakanlığı tarafından "Milli Katılım" kapsamında desteklendiği belirtilmektedir.
Forumda iki ülke Sağlık Bakanları, hükümet yetkilileri ve sektör temsilcilerinin bir araya gelerek, paneller, ikili görüşmeler ve çalıştaylar düzenleneceği ifade edilmektedir. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için www.pakmedica.com web sitesi ziyaret edilebilir. Kayıt ve sponsorluk için Expoturk Fuarcılık A. Ş. ([email protected] ; 0505 233 94 48) ile irtibata geçilebilir.