Yıl:2018
Sayı:275
PAYLAŞMANIN GÜCÜNÜ BAYRAMLARDA DEĞİL, HER ZAMAN YAŞAYALIM
Sakarya’da birlik ve beraberliğin önemli simgelerinden biri haline gelen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Geleneksel Bayramlaşma Töreni il eşrafı ve protokol tarafından yoğun ilgi gördü. SATSO Hizmet Binası bahçesinde nezih bir ortamda gerçekleşen bayramlaşmada Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliği yaptı..

Törene başta Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere Büyükşehir Belediye ...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı kutlama mesajında bayramın, Türk milleti, İslam alemi, insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diledi.
Rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan bir Ramazan ayını daha geride bıraktıklarını ifade eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:

Haberin devamı...

SATSO KOROSU 10'NCU YILINDA ELİF GÜLEŞÇİ İLE SAHNE ALACAK
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren SATSO Türk Müziği Topluluğu 10. yılını kutluyor.
2008 yılından bu yana SATSO Çatısı altında yılda en az iki kez konser vererek Sakaryalı sanatseverlerle buluşan Türk Müziği Topluluğu, 10. Yılını da Sakaryalılarla kutlamaya hazırlanıyor.
10. yılına erişmenin mutluluğunu yaşayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Türk Müziği Topluluğu 21 ...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN KADİR GECESİ MESAJI Kadir Gecesi Ramazan Ayının Kalbidir
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadir Gecesinin bin aydan daha hayırlı, rahmet ve bereket kapılarının açıldığı özel bir gece olduğuna vurgu yapan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Ramazan ayının kalbi olan mübarek Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız.

Haberin devamı...

SATSO'DAN BARO'YA İADE-İ ZİYARET Ticaret Mahkemeleri Bölge İçin İhtiyaç
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan’a iade-i ziyarette bulundu.
Söz konusu ziyarette Sakarya’nın sosyo ekonomik durumu ve projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.  
Baro Başkanı Zafer Kazan, ticaret erbabını da yakından ilgilendiren Ticaret Mahkemelerinin Sakarya’da halen kurulmaması konusu...     Haberin devamı...
ALIŞVERİŞTE DE #ŞİFREMİZ54
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı nedeniyle bayram alışverişinin Sakarya’dan yapılması ile ilgili olarak Sakaryalılara seslendi ve ;  “Alışverişte de #Şifremiz54” dedi.
Geçmişten beri önemli bir ticaret merkezi olan Sakarya’nın bu özelliğini kaybetmenin eşiğinde olduğuna vurgu yapan Başkan Altuğ “İç ticaretin canlanması ve halkımızın Sakarya’dan alışve...     Haberin devamı...
SATSO BAYRAMLAŞMA TÖRENİ BAYRAMIN İLK GÜNÜ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ramazan Bayramı “Geleneksel Bayramlaşma Töreni” 15 Haziran 2018 Cuma (Bayramın Birinci Günü) SATSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecektir.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek SATSO Geleneksel Bayramlaşma Töreni bayramın ilk günü 11.00-13.00 saatleri arasında ...     Haberin devamı...
SAKARYA İŞ DÜNYASI SORUNLARINI KONUŞTU
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın meslek komitelerinin sorunları ve dilek ve temenniler bölümünde konuşan Meclis üyeleri sektörel sorunları ve şehir gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.
28. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ahmet Çubuk reklam ve ilan vergileri ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak  ‘’OSB’deki yollara bakan reklam tabelalarından reklam vergisi alınmıyor. Ancak ...     Haberin devamı...
SATSO'DA KOMİSYONLAR ÇALIŞMAYA BAŞLADI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda her ayın son Çarşamba günü gerçekleştirilen aylık olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1148 no’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Nisan ayı Kat'i Mizan ve ekleri il...     Haberin devamı...
İSO İLK 500'de SAKARYA'LI 29 FİRMA
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, İstanbul Sanayi Odası tarafından (İSO) ilk 500 büyük sanayi kuruluşunun açıklanması üzerine bir değerlendirmede bulundu.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin ilk 500 firması arasına 2017 yılı verilerine göre Sakarya’dan toplam 29 firmanın girdiğini, listed...     Haberin devamı...
SATSO ŞEHRİN AKIL ÜRETME MERKEZİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen’i ağırladı.
SATSO Yönetimine yeni görevlerinde başarılar dileyen Prof. Dr. İsen “SATSO, şehrin gidişatında önemli bir rol üstlenecek. Bugün baktığımızda Sakarya, bir makas değiştirme sürecinde ve geleceğe dair doğru kararlar verilmezse sonuç ...     Haberin devamı...
ÜNİVERSİTE İŞ DÜNYASI İŞBİRLİĞİ PROJELERİ ARTMALI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’a iade-i ziyarette bulundular.
Söz konusu ziyarette geçmişten günümüze kadar iki kurum arasındaki işbirliği ve ortak proje çalışmalarının artarak devam etmesi dile getirildi.
 Sanayi ve Ar-Ge çal...     Haberin devamı...
UYGULADIĞIMIZ PROJELERLE ÖRNEK OLMALIYIZ
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği başkanı Günay Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’i ziyaret ettiler.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri genel kurulun ardından Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden SAMİB Yönetim Kurulu, SATSO Yönetimi’ne yeni görevlerinde başarılar dileyerek t...     Haberin devamı...
SATSO'DAN SESOB'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan’ı ziyaret ettiler.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen oda seçimleri ve genel kurulun ardından SESOB Başkanı Alişan ve Yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “ SATSO v...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]