Yıl:6
Sayı:226
GENÇLERİMİZ DAHA GÜZEL BİR YARIN İNŞA EDECEKLER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kösemusul, mesajında şunları dile getirdi: “19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade eder. Cumhuriyetimiz, bu asil felsefe üzerine inşa edilmiştir.

Haberin devamı...

SATSO'DA İRAN ANLATILDI; İRAN TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR PAZAR

“İran Ve Türkiye Rakip Değil Birbirlerini Tamamlayıcı Komşudurlar”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu katkılarıyla hazırlanan İran Ülke Paneli büyük ilgi gördü.

Katılanlar

Çok sayıda üyenin iştiraki ile gerçekleştirilen İran Ülke Sohbet T...     Haberin devamı...

SATSO SAKARYALI FİRMALARA İRAN PAZARINI TANITIYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu katkılarıyla yürütülen ihracatı geliştirme ve çalışmaları kapsamında çeşitli projeler hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda 16 Mayıs Pazartesi günü 14.30-16.30 saatleri arasında  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda  “İran Ülke Paneli” düzenlenecek.

Ekonomi Baka...     Haberin devamı...

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ SAKARYA

Sakarya Arge Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF)  vesilesi ile ilimize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu katılımı ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda “Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik” konulu bir konferans düzenlendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve SATSO işbirliği...     Haberin devamı...

SATSO, TOBB 72. GENEL KURULU'NA KATILDI “ÜLKEMİZ İŞ DÜNYAMIZIN AZMİ İLE YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRECEK''

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis Başkanı Akgün Altuğ, TOBB delegeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 72. Genel Kurul Programı’na katıldı.

TOBB’un 72’inci Genel Kurulu, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB’a bağlı 365 oda ve borsanın y&o...     Haberin devamı...

BAKAN SOYLU'DAN SATSO'DA KONFERANS

Sakarya İstihdam Fuarı vesilesi ile ilimize gelecek olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu katılımı ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda “Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik” konulu bir konferans düzenlenecek.

12 Mayıs saat 14.00’te

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğ&uum...     Haberin devamı...

K TÜRÜ BELGE SAHİPLERİNE SATSO'DAN UYARI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nca, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik konusunda açıklama yapıldı.

 SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini kaydetti. Söz konusu yönetmelik değişikliği ile Karayolu Taşımacılığı alanında önemli bazı değişiklikler yapıldığını b...     Haberin devamı...

KÖSEMUSUL'DAN İŞ DÜNYASINA ENGELLİ HİZMETLERİ ÇAĞRISI

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve ekibini misafir eden Başkan Kösemusul, engelli vatandaşlara iş yerlerinde sağlanacak düzenlemelerin önemine dikkat çekti, iş dünyasına seslendi. Kösemusul, “Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamamız gerekmektedir. İşyerlerimiz ve çalışma alanlarımızı engelli vatandaşlarımızı düşünerek düzenleyelim, ulaşılabilir fiziki mekânlar için gayret ede...     Haberin devamı...

SAKARYA TÜRKİYE'NİN YILDIZ ŞEHRİ OLACAK

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve Söğütlü 2. OSB Derneği Heyeti’ni misafir eden SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’mızın tüm ilçeleri birbirinden değerli. Hassasiyetlerimizi göz önüne alıp kümelenmelere önem vererek tertipli ve düzenli bir sanayileşme için çalışıyoruz. Örnek projelerimizle Sakarya’mız inşallah Türkiye’nin yıldız şehri hüviyetine k...     Haberin devamı...

VATAN VE MİLLETİNE HİZMET AŞKI OLAN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ