Yıl:2020
Sayı:375
“Pandemi döneminin en yüksek ihracat rakamını yakaladık”
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın Ekim ayı ihracatı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye ihracatçılar meclisi tarafından açıklanan Ekim ayı ihracat rakamlarının Sakarya adına memnuniyet verici olduğunu dile getiren Başkan Altuğ, pandemi öncesindeki ihracat rakamlarına yıl bitmeden tekrar ulaşıldığını ifade etti.
...     Haberin devamı...
SATSO'da HES Kodu Dönemi Başladı
Covid-19 salgınının yayılmasına yönelik tedbirler kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde kullanılmaya başlanan HES (Hayat Eve Sığar) Kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu uygulaması, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında da uygulanmaya başladı.
Söz konusu uygulama ile SATSO hizmet binasına girişte üyeler, çalışanlar ve ziyaretçilerden HES kodu sorgulaması yapılacak.  HES kodu, Hayat Eve Sığar ...     Haberin devamı...
Tematik Lisemiz TOBB Tarafından Örnek Gösteriliyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
Söz konusu ziyarette ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar ile Otomotiv ve Yedek Parça Sektörünü Temsil eden 21. Meslek Komitesi Başkanı Ziya Kural, Başkan Yardımcısı Mustafa Buruşoğlu, Meclis Üyesi Taner Belge, Komi...     Haberin devamı...
SAKARYAGİAD'dan SATSO'ya İade-i Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği (SAKARYAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir ile Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında ağırladı.
Ziyarette SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar ile TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz da hazır bulundu.
Ziya...     Haberin devamı...
Deprem görmüş binaların performans analizleri yapılmalı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, İzmir’de gerçekleşen 6,6 şiddetindeki depremden ile ilgili açıklamalarda bulundu.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, " İzmir ilimizde yaşanan deprem felaketinden dolayı büyük üzüntü duyduk. Öncelikle tüm İzmir halkına ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, ya...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ, Estonya-Sakarya İş Dünyası ile Buluşma Konferansı'na Katıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO, DEİK VE ASKON işbirliğinde gerçekleştirilen “Estonya İş Konseyi Baltık Ülkeleri İş Fırsatları kapsamında Estonya-Sakarya İş Dünyası ile Buluşma” webinarına katıldı.
Her iki ülkeden de temsilcilerin katıldığı online konferans’a DEİK Başkanı Nail Olpak, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, DEİK Estonya İş Konseyi Başkanı ve ASKON Sakarya Şube Başkanı Engin ...     Haberin devamı...
Rus Heyetten SATSO'ya Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Rusya Nijniy Novgorod Bölgesi Sanayi, Ticaret ve Girişimcilik Bakan Yardımcısı Vladimir Balakin ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Söz konusu ziyarete Rus Heyetin yanı sıra SATSO Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz ve Komite üyeleri de iştirak etti.
İki bölge arasındaki ticari işbirlikler...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]