Yıl:2019
Sayı:313
Güney Afrika ve Sakaryalı iş adamları B2B'ye hazırlanıyor
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği Politik ve Ekonomik İşler Müsteşarı Puleng Chaba ve Ticaret ve Yatırım Sorumlusu Sultan Onacak’ı konuk etti.
İki ülke arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüş alış verişinin yapıldığı ziyarette Sakarya’nın mevcut ekonomik yapısı ve global pazar payı üzerine değerlendirmelerde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altu...     Haberin devamı...
SATSO FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
Türkiye’nin en köklü ticaret ve sanayi odalarından biri olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Kültür Komisyonu’nun ilimizin bugünkü ticari hayatının belgelenerek gelecek kuşaklara dönem hakkında görsel doküman aktarılması amacıyla düzenlediği “ Sanayi Ve Ticaret Şehri Sakarya ”konulu yarışmaya gönderilen fotoğraflar, 10 Mayıs Cuma günü toplanan değerli jüri tarafından incelenerek kazananlar belirlendi.
Jüri Üyeleri &ls...     Haberin devamı...
Başkan Altuğ'dan Anneler Günü Mesajı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“Hayatı boyunca bizleri eşi benzeri olmayan bir sevgi ve şefkatle kuşatan annelerimiz, verdiği emekler ve gayretlerle başarılarımızın da bir nevi mimarıdır.” diyen Başkan Altuğ, açıklamasında annelerin, aile bütünlüğü ve devamlılığındaki en büyük destek olduğunu vurgulayarak bu özel gün&u...     Haberin devamı...
SAVUNMA SANAYİİNE TEDARİKÇİ OLMANIN YOLLARI ANLATILDI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğinde SATSO Meclis Salonunda, Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.
Savunma Sanayii Başkanlığı Lider Danışmanı Özden Özben’in sunumu ile gerçekleştirilen toplantıda; Kurumsallaşma, ERP Sahipliği ve Kullanımı, Eğitim, Mentorluk ve Danışmanlık, Sertifikasyon, Belgelendirme, Test ve Kalifikasyon, Ar-Ge ve Patent Yönetimi, Yatırım, Tanıtım ve Pazarlam...     Haberin devamı...
BAŞKAN ALTUĞ'DAN RAMAZAN AYI MESAJI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ,  ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ramazan ayının hayırlar getirmesini dileyerek ramazanın toplumsal sorumluluğun daha çok hatırlandığı bir ay olduğunu belirtti.
Ramazan-ı Şerif'in rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Başkan Altuğ şunları dile getirdi:
“Ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmek, kaybedilen değerlerimizi yeniden kazanmak, özümüzde var olan iyilik ve insani duyguları ...     Haberin devamı...
SATSO BUTGEM'i inceledi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret etti.
Söz konusu ziyaret kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yapılan Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (BUTGEM)’i inceledi.
Sanayiye, beklentileri doğrultusunda personel yetiştirebilmek, günümüz koşullarının gereği olarak; ...     Haberin devamı...
SATSO TOBB'un 75. Genel Kurulu'na Katıldı
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Delegeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu, İcra Komitesi Başkanları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75. Genel Kurulu’na katıldı.
TOBB 75. Genel Kurulu Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu gene...     Haberin devamı...

[{HTMLVIEW}][{UNSUBSCRIBE}]